Uus teenus kasvusooviga ettevõtjatele

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik pakub uue sisuga teenust ettevõtjatele, kes soovivad areneda. Koostöös konsultandiga analüüsitakse ettevõtte probleeme, võimalusi ja takistusi ning lepitakse kokku konkreetne tegevusplaan ettevõtte arenduseks. Pakkumise fookus on kahel valdkonnal: turundus ja innovatsioon. Nii saame ettevõtja jaoks kiire ja selge ning koheselt mõistetava kasu.

Teenuse eesmärk on piirkonna kasvupotentsiaaliga ettevõtete nõustamine, sihiga kasvatada ettevõtete lisandväärtust, müügitulu ja eksporti ning optimeerida tööjõu kasutust. Tänu käivitunud teenusele jõuab arenduskeskus märksa suurema arvu ettevõtjateni. Kui siiani on arenduskeskuse klientideks olnud valdavalt toetuste taotlemisel abivajavad alustavad või mikroettevõtted, siis tegutsevad või kogenud ettevõtjad vajavad pigem konsultanti ja partnerit, kellel on endal ettevõtlusvaldkonnas arvestatav kogemus.

Alates märtsi algusest töötavad maakondlike arenduskeskuste võrgustikus piirkondlikud ettevõtluskonsultandid. Järva-, Jõgeva- ja Raplamaa piirkonna ettevõtluskonsultandiks on  Ermo Brecher. Konsultandi poolt pakutav teenus on suunatud vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtjatele, kellel on minimaalselt kaks töötajat ja 80 000 eurone müügitulu aastas.

Teenust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ning tellijaks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Lisainfo:

Ermo Brecher