Järvamaa turismiettevõtjad valmistuvad hooajaks

Kirna mõisa tulbiväi 2020Järvamaa turismiasjaliste traditsiooniline kevadine infopäev toimus 30. märtsil, kehtivate piirangute tingimustes kohtuti seekord veebi vahendusel.

Kuigi ajad on keerulised, on siiski rõõm tõdeda, et uueks hooajaks valmistutakse igas Järvamaa nurgas ning mitmel turismiobjektil on tulekul uuendusi ja ettevõtjad tegelevad nii teenuste kohandamisega muutunud vajadustele kui ka pikema perspektiivi investeeringutega:

• tulpide õitsemise ajal valmistub suurt hulka külastajaid võõrustama Kirna mõis,
  • Tikupoiss uuendab menüüd ning loodab, et piirangute leevenedes saab toimuda kevadlaat,
  • Türi Elamuspargis on valmimas suvised tuubirajad ja Sky Jump atraktsioon batuutidel,
  • Türi vald soovib südasuvel korraldada perefestivali,
  • Toosikannu puhkekeskus ehitab sügiseks uue peahoone koos suure konverentsisaaliga,
  • 4.-5. septembril kutsub Järva vald muuseumide päevadele,
  • Ajakeskus Wittenstein valmistub uue tegevusmuuseumi avamiseks, kus koostöös Järvamaa meistritega hakatakse pakkuma suurt valikut erinevaid töötubasid. Sama projeki raames uueneb ka Vallitorni ekspositsioon.

Lõppjärgus on Järvamaale rohelise sihtkoha rahvusvahelise kvaltiteedimärgise taotlemine, mis tulevikus peaks tooma meile senisest suuremal hulgal keskkonnateadlikke külastajaid, ning kõigil külalisi võõrustavatel ettevõtetel on jätkuvalt võimalik taotleda tarbijamärgist „Siin on turvaline".

Ka praeguste piirangute tingimustes on Järvamaa jätkuvalt külalislahke, kutsudes veetma aega vabas õhus - matkarajad ja mõisapargid on avatud, Paide vanalinnas saab omal käel ekskurseerida QR koodide abil ning suur hulk toidukohti pakub söögipoolist kaasaostmiseks.

Teate koostas

Külli Eller