„Üks tee, mitu sõpra“ - Järvamaa turismiettevõtjad osalevad turismimessil

10.- 12. veebruaril 2017 toimub Eesti Näituste paviljonides turismimess TOUREST.  Eesti siseturismi hallis on koos teiste  maakondadega esindatud ka Järvamaa ettevõtted.

Ka sel aastal kasutab Järvamaa Tourest-il tunnuslauset „Üks tee, mitu sõpra", et tutvustada siseturistile ühisprogramme, mis on kokku pandud Järvamaa ettevõtete poolt. Tule perega muuseumisse, teemaparki või loodusesse tegusalt aega veetma ning saa osa mitmest objektist ühel reisil Järvamaa erinevates kohtades.

Järvamaalt osalevad messil:  Ajakeskus Wittenstein ja Järvamaa muuseum Paidest, Eesti Piimandusmuuseum Imaverest, Eesti Ringhäälingumuuseum Türilt ja  Eesti Jalgrattamuuseum Väätsalt. A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel ja Kassiaru puhkemaja esindavad Albu valda. Alpakakasvatustalu Wile farm, Türi muuseum ja uustulnuk Türi elamuspark tutvustavad messil oma koduvalda ning külla kutsuvad kõik Järva-Jaani muuseumid. MTÜ Türi-Tamsalu matkatee ahvatleb osalema oma ettevõtmistes. Järvamaa Turismiinfokeskus seisab hea kogu maakonna turismirahva eest. Kokku reklaamib oma ettevõtet kolmel messipäeval ligi 20 Järvamaa inimest.

Järvamaa väljapanek võtab Puhka Eestis hallis enda alla 24 m2. Järvamaa messipind on kujundatud lõbusas võtmes. Järvamaa ettevõtmisi iseloomustab taustapilt, mille joonistas karikaturist Indrek Tegelmann.

Enne messi leppisid ettevõtjad kokku, et sel aastal pööratakse suuremat tähelepanu vene keelt kõnelevale turistile, keda liigub sel messil eriti ohtralt, ja tõlgitakse oma pakkumised vene keelde.  Järvamaa Turismiinfokeskus viib messile  Järvamaa turismikaardi aastanumbriga 2017 ja Järva Maavalitsuse toel on valminud maakonna sündmuste kalender, milles pakutakse turistile suuremaid spordi- ja kultuuriüritusi 2017ndal aastal siinkandis.

Kolme päeva vältel on Järvamaa pinnal auhinnamaraton – viiakse läbi küsitlust külastajate hulgas „Kas tunned Järvamaad?", igale ankeedi täitjale on ette nähtud  pisike meene ja pühapäeval enne messi sulgemist loositakse välja kolm suuremat auhinda. Kolm korda lõbustab pealaval messikülalisi Ajakeskus Wittenstein. Samuti on Ajakeskuse Torniemand lubanud messikülastajatele küpsetada eriti kollast Wittensteini saia.

Messil osalemist toetas Järvamaa Omavalitsuste Liit 1000 euroga ja ülejäänud kulud kannavad ettevõtjad ise.

Reedel, 10. veebruaril saab külastada messi 12:00 - 18:00, laupäeval 11. veebruaril on mess avatud  10:00 - 18:00 ja pühapäeval 12. veebruaril 10:00-16:00.

Messikutse prindi SIIT

Järvamaa sündmustekalender ja muu info on kättesaadav elektrooniliselt Järvamaa infoväravas: www.visitjarva.ee

Teate koostas:
Piret Sihver