Ilmus Järvamaa turismikaart 2020

Järvamaa Turismiinfokeskuse eestvõttel tuli 24.jaanuaril trükist Järvamaa turismikaart 2020.

Sel korral on trükis erinev eelmistest turismikaartidest. Kasvõi juba seepoolest, et eesti ja inglise keelne variant eraldi. Samuti leiab pöördelt Paide ja Türi linnade kaardi. Sel korral oli lihtsalt rohkem ruumi, sest kaart on suuremas formaadis (A3). Kaart mõeldud turistile Järvamaale reisi planeerimise ja kohal olles reisimise hõlbustamiseks. Kaardid valmistas kaardifirma E.O.Map ja Järvamaa kaart on suuremas mõõtkavas kui mullune.

Mõni asi siiski ei muutu. Ei puudu maakonnas turismiteenuseid pakkuvate ettevõtete kontaktid, nende koduleheküljed, kontaktid ja sotsiaalmeediast leitavuse märksõnad. Objektid on jaotatud teemade järgi ning iga objekti juures teenuste piktogrammid. Siit leiab Järvamaa muuseumid, mõisad, kirikud, käsitöökojad ja-poed, teemapargid, toitlustused, majutused, tegevused ja seminariruumid, ujumiskohad ja matkarajad. Paide linna kaardile on märgitud armastatud paeskulptuuride asukohad ja seinamaalingute asukohad. Kokku on sellel kaardil oma teenuseid pakkumas üle 70 Järvamaa turismiobjekti. Leppemärkide ja numbritega on kaardile kantud looduslikud vaatamisväärsused. Oranžides toonides turismikaardi kujundas Saara kirjastus. Sellel korral ulatasid kaardi väljaandmiseks oma abistava käe mõlemad Järvamaa Leader grupid – Lõuna-Järvamaa Koostöökogu kui ka Järva Arengu Partnerid.

Fotosid on sel korral vähem. Nende autoriteks on Siim Tiirik, Merli Kaas, Imre Heinsaar, Margus Vilisoo ja Jaano Rässa.

Järjepidevalt on Järvamaa infotrükist välja antud alates aastast 1998. Kuna reklaami täis telefonikataloogide aeg on möödas, siis kaardi formaat toimib endiselt. Kaardi valmimisel panustasid omaosaluse näol turismiettevõtted ise. Kaart pole Järvamaa turismiobjektide mõttes kaugeltki täiuslik, sest oli ka ettevõtjaid, kes kaardil osalemist ei pidanud vajalikuks. Aga 2020 aastal on maakond ennast reklaamimas paljudel turismiüritustel nii kodu- kui ka välismaal ja seal on maakonna paberkaart asendamatu abimees. Näiteks jagatakse kaarti juba veebruaris Riias turismimessil Baltour 2020, kus on maakond esindatud.

Kevadel saab kaarti rännakutele kaasa võtta Järvamaa Turismiinfokeskusest ja see on tasuta. Samuti saab turismihooajal seda lähimaakondade turismiinfokeskustest, turismimessidelt ja kõikidelt projektis osalenud turismiobjektidelt. Kaarti trükiti 3000 tükki, neist 1500 maakeeles ja 1500 võõrkeeles.

Teate koostas ja lisateavet jagab

Piret Sihver

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant