Järvamaa turismiettevõtjatel seisab ees turismimessimaraton

31.jaanuarist kuni 2. veebruarini Riias Kipsala messikeskuses ja 7.- 9. veebruaril Tallinnas Eesti Näituste paviljonides toimuvad turismimessid, kus näituste hallides on koos teiste  Eesti maakondadega ka Järvamaa ettevõtted.

Neli aastat kasutab Järvamaa turismimessidel tunnuslauset „Üks tee, mitu sõpra", et tutvustada turistile võimalust, mille on kokku pannud erinevad Järvamaa turismiettevõtted. Asja idee seisneb selles, et tulles meie muuseumisse, teemaparki või loodusesse tegusalt aega veetma, on võimalik soodsama piletiga saada osa mitmest objektist ühel reisi jooksul ja nii näeb rohkem Järvamaa eri kohti. See lause on tõlgitud  vene, läti ja inglise keelde.

Kui eelmisel aastal olid järvakad Riias uustulnukad ja ei teadnud, mida sellest messist oodata või arvata, siis tänavu on kindel siht silme ees. Lätlased tunnistasid mullu meile, et käivad Eestis tihti, aga neile meeldib liikuda mööda ranniku äärt ja Narvast Peipsi äärt mööda tagasi koju. Veensime neid mõtlema Kesk-Eesti külastamisele. Sel aastal kutsumine jätkub. Riias toimuval turismimessil Balttour 2020 osalevad Eesti piimandusmuuseum, Eesti ringhäälingumuuseum, alpakakasvatustalu Wile farm, Tanksemäe sahver, Eesti jalgrattamuuseum, A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel, Hindreku turismitalu, kõrvuti töötatakse ajakeskus Wittensteiniga, kellel on naabruses omaette pind. Kokku reklaamib Järvamaa pinnal kolmel messipäeval 8 Järvamaa inimest. Eesti piimandusmuuseum teeb ja pakub Lätimaa pealinlastele võid. Selle messi kulud võtsid enda kanda Järvamaa Arenduskeskus ja mõlemad LEADER piirkonnad Järvamaal, nii Lõuna-Järvamaa koostöökogu kui ka Järva Arengu partnerid.

Nädala pärast Tallinnas toimuval Tourest 2020 messil osalevad 13 ettevõtet üle Järvamaa:  Ajakeskus Wittenstein ja Järvamaa muuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Eesti Ringhäälingumuuseum, Eesti Jalgrattamuuseum, A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel,  Türi muuseum, Türi elamuspark,  kõik Järva-Jaani muuseumid, Hindreku talu ja peomaja koos Eesti Veini kambriga, Matkapesa, Käru muuseum, Paide muusika- ja teatrimaja ning Paide teater. Järvamaa Turismiinfokeskus seisab hea kogu maakonna turismirahva eest. Igal ettevõttel on viia messile oma uudis ja spetsiaalne messipakkumine, näiteks Paide teater müüb koguperelavastuse „Blablabla"  soodsaid pileteid.

Sellel messil osalemist toetasid kõik omavalitsused, Järvamaa Omavalitsuste Liit , Järvamaa Arenduskeskus ja ülejäänud kulud kannavad ettevõtjad ise.

Järvamaa Turismiinfokeskus viib mõlemale messile  vastvalminud Järvamaa turismikaardi ja Tallinnas pakutakse messikülalisele maakonna suurimate kultuuri- ja spordisündmuste kalendrit.

Reedel, 7. veebruaril saab külastada messi 12:00 - 19:00, laupäeval 8. veebruaril on mess avatud  10:00 - 18:00 ja pühapäeval 9. veebruaril 10:00-15:00.

Messile pääseb prinditud e-kutsega.

Teate koostas ja messi koordineerib:

Piret Sihver

infokonsultant