Paides on turismiinfot jagatud 20 aastat

Kui 28.augustil 1996 Paides Pärnu tänav 6 turismiinfokeskus avati, ei osanud keegi arvata kui kauaks. Nüüdseks on Paides turismiinfot jagatud täpselt 20 aastat.

Turismiinfokeskuse loojaks oli Riigi Turismiamet. Eesti turismiinfokeskuste loomismõte oli luua üle riigi turiste teenindav võrgustik, mis soodustaks sujuvat rändurite liikumist Eestis ja huvitavate turismiobjektide leidmist piirkonnas, omakorda ergutaks see maakonnas turismi arengut. Hiljem on turismiinfokeskused olnud maakondade esindajad turismimessidel, turismitrükiste loojad ja arendustegevuste initsiaatorid ja elluviijad piirkonnas.

Järvamaa Turismiinfokeskus on lähtunud loomisideedest ja nende aastate jooksul on teenindanud üle 82 tuhande infokeskusesse pöördunud kliendi.

Alates 2009ndast aastast on turismiinfokeskus SA Järvamaa Arenduskeskuse hallata.  Õnneliku juhuse läbi sai Järvamaa Arenduskeskus pakkumise vabanenud ruumide peale Paides kiriku kõrval keskväljaku ääres. Sihtasutuse nõukogu otsustas veebruaris 2010, et turismiinfokeskus peab kolima turistidele lähemale ja Paide Turismiinfokeskuse peab nimetama ümber Järvamaa Turismiinfokeskuseks. 17.juunil 2011 avas Järvamaa Arenduskeskus Paides Järvamaa turismiinfokeskuse uutes ruumides Keskväljak 8. Toetusraha, mille abil ruume renoveerida, saadi  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Tänaseks on tegutsetud selles asukohas juba üle viie aasta ja Järvamaa turismiinfokeskuse külastavus on oluliselt suurenenud. Võrdluseks niipalju, et kui 15 algusaasta jooksul käis turisminfokeskusest läbi 50 tuhat külastajat, siis viimase viie aasta jooksul on teenindatud 32 tuhandet õnnelikku klienti.

„Teil on Eesti kõige ilusam i-punkt" ütlevad Eestimaal ringi reisivad turistid Järvamaa turismiinfokeskusesse sisse astudes ja natuke ringi vaadates. „No paremat kohta on raskem teile välja mõelda, igast aknast paistab vaatamisväärsus kätte!" Kui 2012. aastal jagas Eesti sisearhitektide liit aasta tööde eest preemiaid siis Järvamaa turismiinfokeskust kujundanud Annes Arro sai „Väikeruumi" kategoorias peapreemia just Paides asuva turismiinfokeskuse kujunduse eest.

Järvamaa Turismiinfokeskus jätkab Paides Keskväljaku ääres turistide ja kohalike inimeste teenindamist, teeb koostööd maakonna turismiorganisatsioonidega, koostab turismitrükiseid ja esindab maakonda turismimessidel ning annab parima Järvamaa tuntuse tõstmisel turismipiirkonnana.

Järvamaa Turismiinfokeskus tänab kõiki, kes selle 20 aasta jooksul on aidanud turismiinfokeskusel ladusalt toimida - suvetöölisi, koostööpartnereid, toetajaid ja muidugi kõiki kliente.

Piret Sihver

Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant