Põhja-Eesti regiooni turismikonverents Arvo Pärdi Keskuse uues hoones

Vastvalminud Arvo Pärdi Keskuses toimuv Põhja-Eesti turismikonverents „Tulevikunoodid"  pakub tänavu erakordselt põnevaid tulevikku käsitlevaid teemasid.

Mis on turismimajanduse hetkeseis ja tulevikuperspektiiv Eestis? Regionaaltasand täna ja homme. Metropoliregiooni tulevikuvisioon ehk Tallinn-Helsingi tunnelist saab Põhja-Eesti piirkonna majanduse kasvuvedur. Mida me teame Tallinna väliskülastajatest? Eurorahadeta, kuid auhinnatud jne.

Konverentsi modereerib turismivaldkonna ekspert Erik Sakkov. Peaesineja on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja Andres Kuusik, kes räägib teemal „Eristu või sure", toob praktilisi näiteid elust ja jagab turunduses töötavaid nutikaid näpunäiteid. Auditooriumil on suurepärane võimalus kohtuda EAS turismiarenduskeskuse uue juhi Margus Sameliga. Päevale lisab põnevust Põhja-Eesti maakondade paneel, kus diskuteerivad turismiuudiste ja -tuleviku teemadel piirkondade võtmeisikud.

Traditsioonide kohaselt tunnustab SA Põhja-Eesti Turism konverentsil parimaid turismiarendajaid. KonkursiPõhja-Eesti parimad turismiarendajad 2018" eesmärk on tunnustada Põhja-Eesti regioonis edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid, -arendajaid ja atraktiivseid valdkondlikke projekte ning teadvustada regiooni inimestele turismivaldkonna olulisust. SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul on turism oluline regionaalarengu tööriist, mis võimaldab piirkonna enda potentsiaali ja ressursside ärakasutamist.

Turismikonverents toimub 8. novembril Arvo Pärdi Keskuses, Laulasmaal, päevakava ja esinejate tutvustused on leitav veebis http://www.northestonia.ee/turismikonverents/. Huvi Põhja-Eesti turismikonverentsi vastu on erakordselt suur, seega on registreerimine ruumi mahutavusest lähtuvalt lõppenud.

Lisainfo:

Karmen Paju