« Tagasi

Turismiaasta 2015 Järvamaa turismiettevõtetes

Taas on põhjust rõõmu tunda kokku võetud Järvamaa turismiaasta suurenenud külastusnumbrite üle.

Kui mõned aastad tagasi istusid koos turismiettevõtjad ja arutlesid võimaluse üle, et kas võiks kunagi saada kokku kogu maakonna peale 150 tuhat külastajat, siis nüüd on juba kaks aastat see unistus täitunud. Kui kokku liita kõik arvandmed siis Järvamaa turismiteenuseid tarbis eelmisel aastal üle 166 tuhande inimese. Sellega ületasime siiani kõige rahvarohkema aasta (2014) rohkem kui 10 tuhande külastajaga.

Täpsemaks minnes ületasid majutusettevõtted möödunud aastat 13% ja vaatamisväärsused 10%ga.

Suurimad külastajate vastu võtjad on aasta aastalt jäänud samaks. Lipulaevad on Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, ajakeskus Wittenstein ja A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel.

Majutusettevõtteid arve kõrvutades võrrelda ei saa, sest majutuskohtades on kohtade arv lihtsalt nii erinev. Pole võimalik võrrelda külaliskorterit , kus on 4 majutuskohta, hotelliga, kus on 50 kohta. Trendina jääb siiski silma, et puhkajad eelistavad looduskaunites kohtades asuvaid lisavõimalustega puhkemaju. Endiselt on populaarsed Metsajõe ja Kallisaba puhkemaja ning  Vana-Veski puhkekeskus. Majutuste nimekiri pole täielik, sest kõik majutajad turismiinfokeskusega koostööd ei teinud ja oma numbreid ei avalikustanud.

Järvamaa turismiinfokeskuse üldnumbrid on ka suuremad kui mullu, lausa 300 teenindatud klienti rohkem. Turismiinfokeskuse kõrghooaeg on maist augustini, siis käib siit läbi pea 3000 inimest. Kohalkäinutest on eestlasi 60% ja välismaalasi 40%. Välisriikide edetabel on ka paaril viimasel aastal sama: Soome, Venemaa ja Saksamaa, millega samale pjedestaalile tõusis Läti. Põnevamatest riikidest käisid külalised Ugandast, Lõuna-Koreast, Peruust ning märgatavalt tõusis turismiinfokeskust külastanud ameeriklaste hulk.

Paide giidid on teinud tublit tööd. Juhendatud on 22 ekskursioonigruppi enam kui 2014. Enamasti on grupid eesti keelsed.

Prognoos aastaks 2016 on soodsate tuulte mõjul ikka külaliste tõus. Kindlasti hakkavad vilja kandma poolteist aastat välja pakutud „Üks tee, mitu sõpra" koostööprogrammid. Samuti on lisandumas uusi majutuskohti.

 

Teate koostas

Piret Sihver

Järvamaa Tursimiinfokeskuse infokonsultant

piret@jarva.ee

+372 3850400