Turismiettevõte kui kogupereüritus ehk JAK tuleb külla 22

Septembri esimesel tööpäeval sai teoks uute turismiettevõtetega tutvumisretk „JAK tuleb külla" 22. Selline väljasõit on Järvamaa Arenduskeskuse kollektiivi sügisealguse traditsioon.

Seekord juhtus nii, et kõik ettevõtjad, kellega juttu puhusime, jõudsid oma juttudes moel või teisel ettevõtmisse kaasatud pereni. Pere hõivamine turismiettevõtte toimimisse tundub olevat tähtis, kohati ainuvõimalik. Ilmselt on nii kõige kindlam äri ajada, annan tööd lähedastele ja nendele võib kindel olla.

Hommikupooliku veetsime Paides. Alustasime kohvirüüpamisega Wabakohvikus, mis on paidelastele üsna tuntud. Kohvik taasavab uksed 11.septembril. Seekord uuel aadressil, Keskväljak 12. Perenaine Ave-Triin pajatas, kuidas käis kohavalik (mäletatavasti lõpetas kohvik kevadel tegevuse Tallinna tänaval) ja rääkis tulevikuplaanidest. Kohvik on päeviti nagu kohvik ikka, ka avamisaegades muutusi ei tule. Uue asjana hakatakse pakkuma kogukonna õhtusööke, kus juhendamisel seltskond valmistab toidu ja koos süüakse see ka ära. Istekohti on uues kohvikus esialgu 25 ringis. Menüüski head tuntud Ave-Triinu taimetoidud ja küpsetised. Rõõmustagem, beseerull on jälle saadaval.

Teinegi külastatud koht on juba pool aastat Paides avatud – ujula. Lisaks basseinile, pöörasime tähelepanu uutele teenustele, mida ujulamajas pakutakse. Pistsime silma sisse iluteenuste tubadesse ja uuenenud hotelli hommikusöögisaali. Päris tore, et oli mõeldud laste peale: lastebasseinid ja sünnipäevasaal. Kuna meil olid trikood kaasa pakkimata, siis basseinitest jäi ära. Saime edasi liikuda.

Perefirma Luutari rahvas on, rahvasuus tuntud „Bermuuda kolmnurgas" ehk Suur-Aia tänava ärihoones, kohendanud ühe korteri külaliskorteriks ja pakub privaatset majutust. Korraga saab Bermuuda apartments nime kandvas korteris öömaja kaks teineteist hästi tundvat inimest. Korter on kaunilt ja kaasaegselt sisustatud ja usun, et selles veedetud öö on igati meeldiv kogemus.

Arvamusfestivali aegu hakkas turismiinfokeskusel silma, et Mäosse, endisesse Apelsinimajja, on tekkinud väike majutuskoht - Kresto. Peremees oli lahkelt valmis tutvustama oma pere „pensionisammast", nägime ka projekti, mis päriselt plaanis on. Esialgu on teisel korrusel kaks majutusruumi ja kuna peremees elab samas, on tegu kodumajutusega. Allkorrusel on nostalgilised kohvikuruumid, mis mõeldud rentimiseks stiilipidude või muu meelelahutuse tarbeks. Märgata võis, et ümber maja käis hoogne remonditöö. No hoiame pöialt, et selle pere unistus saaks teoks.

Lõunapaus Sämmi Grillis – see on muutumatult hea toit ja kiire teenindus. Mida muud oskadki ühelt teeäärselt söögikohalt tahta. Bravo!

Edasi viis reisiplaan meid Järva valda vaatama, kui kaugel on MTÜ Karessen Esna vallamaja renoveerimisel jõudnud. Päris kaugel, aga töö kogu aeg käib. Eestvedaja Tõnu Taal väitis, et juba on paljud ekskursioonid käinud seda ajaloolist maja vaatamas.  Ja kohalikule kogukonnale on maja suure väärtusega kooskäimise ja –tegutsemise koht. Jõudu, edu, Tõnu!

Edasi liikudes mõtlesime leida üles ühe looduserüppe peidetud aarde – Merja vaatetorni. Mõte oli hea. Viidad olid olemas, aga tee vedas meid alt. Kohale ei jõudnud, sest sõiduautoga lõpuni sõita pole võimalik. Pöörasime otsa ringi ja ootame kuivemat aega. Jonni ei tasu jätta.

Viimane peatuspunkt oli Väinjärve ääres olev looduspuhkust pakkuva Matkapesa matkajate maja. Leader toetusel valminud palkmaja koos saunaga, mis on Matkapesa klientide loodusvaatluste lõpuks kui kirss tordil. Matkakorraldaja Toomasega juttu puhudes selgus, et ettevõtmisse on kaasatud kogu pere ja rohkemgi veel. Looduses liikumine ja vaatlemine on popp ning maja on tihti kasutuses. Toomas rõõmustas ka sellel suvel erakordselt suure hulga välismaalasest turisti üle, mis lausa andis tõuke avada Matkapesale inglise keelne kodulehekülg.  Mõeldud, tehtud.

Kaunis suve nägu sügis kestab veel.  Järvamaa turismiinfokeskus kutsub teid veel kestvat suve ja loodust nautima. Aitäh, vastuvõtjaile.

Teate koostas, lisateavet jagab  ja pildid tegi

Piret Sihver

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant

Kontaktid:

piret@jarva.ee

info@visitjarva.ee

paide@visitestonia.com

www.visitjarva.ee

Instagram #visitjarva

FB Järvamaa Turismiiinfokeskus

Järvamaa Turismiinfokeskus asub Paides Keskväljak 8.