« Tagasi

Turismimess on lugude jutustamise koht

Eesti ajaloo suurim ja vanim turismimess Tourest 2016 tõi 12.-14. veebruaril Eesti Näituste messihallidesse kokku üle 500 eksponendi rohkem kui 20 riigist. Teiste hulgas kutsusid end külastama Järvamaa turismiettevõtjad. 25. korda toimuvat messi külastas kolme päeva jooksul üle 25 000 inimese.

Turismimess on lugude jutustamise koht, mida põnevamaks oma koha räägid, seda tõenäolisemalt kuulaja ka kohale tuleb. Järvamaalt rääkisid oma lugusid  Ajakeskus Wittenstein, Eesti Piimandusmuuseum, Eesti Ringhäälingumuuseum, Türi muuseum ja infopunkt, alpakakasvatustalu Wile farm, Eesti Jalgrattamuuseum, A.H. Tammsaare muuseum, Kassiaru puhkemaja, kõik Järva-Jaani muuseumid, MTÜ Türi-Tamsalu matkatee ja Järvamaa Turismiinfokeskus.

Lisaks tavapakkumistele kostitati messikülastajaid ajakeskuse maitseelamustega, külastajaid said ette lugeda tsitaate ja elutarkusi A.H.Tammsaare loomingust või laskusid messilised meenutustesse, mis värvi olid nõukaajal koorepurgi ja piimapudeli korgid.

Palju komplimente sai maakonna ühisstend, millel humoorikas võtmes kujutas karikaturist Indrek Tegelmann  kohaletulnuid. Järvamaa eristus ja jäi meelde.

Messipind jaotus mõtteliselt viie „piirkonna" vahel,  samas pakkus igaüks ka oma naabrit. Oli ju messipinna koondnimetus „Üks tee, mitu sõpra" ja naabri tooteid tuntakse hästi. Nii juhtus mitmelgi korral, et messikülastajaga juba vestlevat koostööpartnerit sai reklaamida tema lauanaaber või pakkuda ühisprogrammi. Kui juba kodust välja sõita, siis tasub läbi sõita mitu Järvamaa objekti, see oli järvakate sõnum messilisele.

Väga palju huvi pakkus külastajatele Järvamaa loodus, meie matka- ja jalgrattarajad. Klassiõpetajad valisid klassidele nii õppe- kui huvireise meie muuseumitesse. Messikülastajatest tulevased juubilarid planeerisid suuremaid sünnipäevi, sest Kesk-Eestisse on kõigil sugulastel hea kohale tulla. Üsna mitmelgi korral võeti kalender välja ja pandi kuupäevad paika. Oli inimesi, kes otsisid piirkonnas uut, sest palju oli neile juba tuttav. Rõõmsad oldi messikülastajad kultuurikalendri omandamise üle. Suurte ürituste korraldajad panid paika plaane, kuhu Järvamaal mahutada 200 ja rohkem inimest ning milliseid tegevusi siis pakutakse. Vene keelt kõnelevad prouad teatasid, et soojale maale sõita enam ei julge, aga Järvamaal polegi nad käinud, nüüd tulevad kui seal on nii nunnud alpakad. Vaimustust väljendati umbrohufestivalist kuuldes ja kuumaõhupalliga reisist üle raba.

Järvamaa osalemise messil korraldas Järvamaa Arenduskeskus, messilkäiku rahastasid lisaks osalenud turismiasjalistele Järvamaa Omavalitsuste Liit ja Järva Maavalitsus.

Järvamaa Turismiinfokeskus tänab kõiki rahastajaid ja messil osalenud turismiasjalisi meeldiva koostöö eest! Kohtumiseni järgmisel turismimessil!

Teate koostas

Piret Sihver

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant

paide@visitestonia.com

telefon 3850400