Uued turismiobjektid tõstavad piirkonna turismikvaliteeti

Seitsmeteistkümnes kord võttis Järvamaa Arenduskeskuse kollektiiv jalge alla tee, et tutvuda uute Järvamaa turismiobjektidega. Taaskord on, mida vaadata.

Esimene peatuspaik Hindreku talu, Paide vallas Valgma külas, on juba jõudnud tekitada huvitormi Järvamaa Turismiinfokeskuse Facebooki lehel. Hommikukohvi rüübates tutvus seltskond talu perenaise Tuuli saatel kõikide võimalustega. Talu on mõeldud eelkõige neile, kellel plaanis suuremat sorti peresündmus nagu pulmad või suvised juubelid. Majutuskohtade arv on kõrghooajal lausa 52, madalhooajal 28. Sügisest pakub talu ka seminariteenust. Nähtu oli muljetavaldav.

Seejärel võtsime kätte ja läksime rappa. Väätsa raba rada on üks viimaseid loodusradasid, mis Väätsa valla eestvõttel ja „Teeme ära" talgupäeval vabatahtliku rahva abiga läbitavaks tehti. See kolmekilomeetrine rabasutsakas on nüüd läbitav. Enne korrastustalguid oli alguspunkt rabarajal küll leitav, kuid rada pakkus võhikule ka eksimisvõimalusi, mistõttu sinna soovitas turismiinfokeskus minna ainult koos kohaliku saatjaga. Nüüd sobib see rada kõigile loodushuvilistele. Silmas tuleb pidada kõiki looduskaitseala ja metsamineku reegleid. Valige ilus ilm ja minge rappa, seal on imeline!

Matkaväsimus sai peletatud Väätsal päikeselises kohvikus, kus alati naeratava perenaine Katrin pakkus kosutavat lõunat, et edasi minna trotsima uusi ettetulevaid seiklusi, mida pakub Türi Elamuspark. Ronimine, rippumine, täpsushüpped, õhusõit ja käterammu proovilepanek, on kõik see, mille turvalist nautimist  pakub Kõrgessaarde ehitatud seikluspark. Kuigi Türile ehitatud pole Eestis esimene ega jää ka viimaseks, on siinse elamuspargi võlu see, et tehakse tihedat koostööd ümberkaudsete turismiobjektidega, mis on toonud juba esimestel kuudel palju gruppe ja huvi on suur. Esimese kuuga on seiklemas käinud 1000 külastajat.

Pärast tunni pikkust rähklemist seiklusradadel oli hea võtta Türi uuest söögikohast Pizzaria pizzat ja burgerit, mille omanik ja kokk Kaido oli ise valmis teinud. Kohvik on erakordselt lastesõbralik, sest nurgas lösutas terve laste mängumaja, mis ohtralt kasutust leiab. Kaido oli avatud nelja kuuga üsna rahul ja arengumõtteid tal jätkus, et ikka paremaid ja kättesaadavamaid teenuseid pakkuda.

Uue-Auna käsitöötalu Poaka külas tutvustasid peremees ja perenaine ise . Peremees Kuno tegeleb puutööga ja perenaine naiselikumalt tekstiilidega. Siiani on pigem otsitud müügivõimalusi väljastpoolt talu, aga kuna Türi vallas on „turismiliiklus" nii elavaks läinud siis otsustati teha pakkumine ka sealkandis seiklevale turistile ja avada talu uksed. Pakutakse müügikaupa, kuid on ka mõtteid teha erinevaid töötube.

Viimaseks peatuseks jäi Rohelise võtmega pärjatud kvaliteetmajutus Kirnas. Maitsekas külalistemaja on äärmiselt linnulauluse ja hoolitsetud ümbrusega. Öömaja, mis väärib igati aunimetust, sest tähelepanu pööratakse  nii kvaliteedile, mugavusele kui ka keskkonnasõbralikkusele. Perenaine Eve mainis, et ühest küljest ta juba ootab külalisi, aga samas on nii palju veel korraldada ja korrastada.

Nähtu põhjal võib väita täie tõsidusega, et Järvamaal tase aina tõuseb ja iga uus tulija peab mõtlema välja oma suuna ja tegema midagi erilist ja ägedat. Aitäh meid vastu võtmast ja edu kõigile, oli meeleolukas päev.

Reisi viis läbi, kirjutas ja pildistas

Piret Sihver

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant