Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi parimad lood on selgunud

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!" parimad lood kuulutati välja 5. novembril  virtuaalsel hariduskonverentsil „Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom!" neljas kategoorias.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust," lisab Uustalu.
Tänavusele edulugude konkursile esitati kokku 111 edulugu, millest valis eelnevalt kokku kutsutud komisjon välja 12 parimat. Uustalu sõnul näitavad rohked edulood seda kui ettevõtlikud ja põnevate ideedega on meie noored kui ka kõik haridustöötajad.

Edulugude konkursi laureaadid 2020:

Kategoorias „Parim koostöötegu"
I koht - Rakvere Gümnaasium "Filmifestival"
II koht - Vändra Gümnaasium „OÜ Valley ettevõtlusõpe"
III koht - PAIde Lasteaed Tähepai rühma projekt „Väärtused läbi meie tegude". Vaata videolugu SIIT

Kategoorias „2P (Parimad praktikad)"
I koht - Rakvere Rohuaia Lasteaed "Kaubatänav"
II koht - Mooste Mõisakool „Kõndmisnädal"
III koht - Sillamäe Vanalinna kool „Rabasesaba juga"

Kategoorias „Noorte algatus"
I koht - Kohtla-Järve Järve Kool "Veloabi"
II koht - Räpina Ühisgümnaasium „Esinemisoskus kogu eluks"
III koht - Põltsamaa Ühisgümnaasium „Asjad, millest keegi ei räägi"

Kategoorias „Ettevõtlik haridustegu"
I koht - Põltsamaa Ühisgümnaasium "TPN ja Helena Nõmmik"
II koht - Paide Hillar Hanssoo Põhikool „Tantsuetendus". Vaata videolugu SIIT
III koht - Tabasalu Lasteaed Tibutare „Sipsikud tahavad ja suudavad elevanti toita"

Üllatajate kategoorias pälvisid tunnustuse 3 kooli edulood:
Haapsalu Viigi Kool-Andrus Kivirähk „Vapper Keefir"
Noarootsi Kool „Projektõpe Noarootsi koolis"
Rakke Kool „Üllatusi täis sünnipäev isadega"

Publiku lemmik 2020 - Räpina Ühisgümnaasium „Esinemisoskus kogu eluks"

Palju õnne Järvamaa parimatele!

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!" korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase. Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Teate edastas:
Reelika Lepik