Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Selgusid haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi nominendid

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!" komisjon on 111-st eduloost välja valinud 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Laureaadid selguvad hariduskonverentsi „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!" teisel päeval, 5. novembril veebivahendusel.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust," lisab Uustalu.

Tänavusele edulugude konkursile esitati kokku 111 edulugu. Uustalu sõnul näitavad rohked edulood seda kui ettevõtlikud ja põnevate ideedega on meie noored kui ka kõik haridustöötajad.

Hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!" kuulutatakse välja laureaadid 4 järgmises kategoorias: „Parim koostöötegu", „2P (Parimad praktikad)", „Noorte algatus", „Ettevõtlik haridustegu". Esmakordselt kuulutatakse välja ka 2020. aasta Ettevõtliku Kooli kuldpartner ja aasta üllatajad.

Nominendid 2020
Parim koostöötegu:
Paide Lasteaed Tähepai "Väärtused läbi meie tegude"
Rakvere Gümnaasium "Filmifestival"
Vändra Gümnaasium "OÜ Valley ettevõtlusõpe"

2P (Parimad praktikad):
Mooste Mõisakool "Kõndimisnädal"
Rakvere Rohuaia Lasteaed "Kaubatänav"
Sillamäe Vanalinna Kool "Rebasesaba juga"

Noorte algatus:
Kohtla-Järve Järve Kool "Veloabi"
Põltsamaa Ühisgümnaasium "Asjad, millest keegi ei räägi"
Räpina Ühisgümnaasium "Esinemisoskus"

Ettevõtlik haridustegu:
Põltsamaa Ühisgümnaasium "TPN ja Helena Nõmmik"
Paide H. Hanssoo Põhikool "Tantsuetendus"
Tabasalu Lasteaed Tibutare "Sipsikud tahavad ja suudavad elevanti toita"

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!" korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase.

Palju õnne Järvamaa nominentidele!

Lisainfo:
Reelika Lepik