Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds

Täna 25.05.2016 toimus Tallinnas TTÜ Mektory Tehnoloogiakoolis koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds finaal.

Järvamaal on põhjust oma noorte üle rõõmustada:

I KOHT Pärnumaa
Jalgratas Nutikaks
Hendrik Tomson, Jaanus Tomson
Idee: Telefoni hoidmise seade jalgrattale, mis võimaldaks telefoni sõidu ajal ka laadida.

II KOHT Viljandimaa
EZ office
Joonas Talvik, Tõnis Kald, Marie Lote Soome, Rainer Oras
Idee: Heli summutav ja kokku pandav, taaskasutatud materjalidest töölaud.

III KOHT Järvamaa
Peltier Jope
Jako Aimsalu (Koeru Keskkool), Kristjan Variksoo (Jõgeva Gümnaasium), Urmas Luhaäär (Rakke Gümnaasium)
Idee: Temperatuuri reguleerida võimaldav jope, millega saab ka telefoni laadida.
Mentorid: Velle Taraste ja Leelo Ambos

Veel tunnustati Peltier Jope tiimi PUBLIKU LEMMIKU tiitliga.
Tiim lubas prototüübi valmis saada sügiseks.

Lisaks Peltier Jope jope tiimile pääses finaali oma ideega:
VIMK
Silvi Arro, Laura Lepik, Hannes Linno (Koeru Keskkool).
Idee: Virtuaalne isemajandamise mäng koolinoortele, noorte ettevalmistamine igapäevaprobleemide lahendamiseks.

Seekord nad auhinnatud ei saanud, aga VIMK turundusjuht Hannes Linno kinnitas, et kindlasti on plaan arendada oma ideed edasi ja noored soovivad esimese prototüübi juba peagi valmis saada.
Turu-uuringute käigus selgus, et nende toode on väga vajalik, nüüd jääb üle veel otsida koostööpartnereid, ideed edasi arendada ja ellu viia.

Finaalüritusel osalesid Järvamaalt veel Pilet.Muffin.ee Alexandra Kõll ja Mariettely Saar Väätsa Põhikoolist (tiimi kuulusid veel Laura Teder ja Heleri Suurkivi).
Nemad küll finaali ei pääsenud, aga kindlasti sooviksid ka  järgmisel aastal osaleda.
Programmist saadud kogemust hindasid nad väga õpetlikuks ja vajalikuks.

Palju edu asjaosalistele ja kohtumiseni järgmisel aastal BRIGHT MINDSIL!