Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Valminud on uus majandusõpik gümnaasiumile

JA Eestil koostöös EBSi, SEB Panga ja mitmete Eesti ettevõtetega valmis algavaks õppeaastaks uus majandusõpik gümnaasiumile. Õpiku autoriteks on teiste seas EBSi õppejõud Lauri Luiker ja Ülle Pihlak, Villu Zirnask, Eesti Panga ja Manpoweri spetsialistid ning mitmed teised oma valdkonna tegijad. Õpikusse on panustanud terve rida Eesti edukaid ettevõtteid oma näidete, lugude ja soovitusega, mis muudab õpiku lugejale põnevaks ja elulähedaseks.

Gümnaasiumi majandusõpik seletab lihtsas keeles lahti majanduse põhitõed nõudlusest-pakkumisest kuni rahvusvahelise majanduseni. Käsitlemist leiavad tarbimise ja säästmise teemad, ettevõtlus, ettevõtte rahastamine, tootmine ja teenused, turundus, tööjõud, konkurents. Loomulikult ei saa majandusõpikus ilma riigieelarve, eelarve- ja rahapoliitika, finantssüsteemi, maksude ja majandusmõõdikuteta.

Õpiku peatoimetajat, JA Eesti programmijuhti Elbe Metsatalu rõõmustavad uue õpiku puhul kõige enam asjalik ja lihtsas keeles sisu ning Eesti ettevõtjate tänapäevased ja tulevikku vaatavad näited. „Õpikus on palju QR-koodidena linke lisamaterjalidele ning sisu omandamist toetavad aruteluteemad ja soovitused," loetles ta veel uuendusi majandusõpikus.

Majandusõpik gümnaasiumile ilmub septembrikuus ka digiõpikuna opiq.ee keskkonnas. Sellele on ligipääs kõigil Eesti õpetajatel. Paberõpiku ostjad saavad samuti aastase ligipääsu digiõpikule. Digiõpikusse mahub paberõpikuga võrreldes rohkem materjali, viiteid ning ka ülesandekogu. Majandusõpikut saab tellida www.ja.ee/majandusopik2018

24. septembril 2018 kell 12.00 toimub uue õpiku tutvustus majandusõpetajatele ja teistele huvilistele SEB Innovatsioonikeskuses.

JA Eesti on väga tänulik kõigile ettevõtetele, eraisikutele ja organisatsioonidele, kes panustasid õpiku valmimisse nii sisuliselt kui rahaliselt!

Info saadud Eesti Kaubandus- Tööstuskoja infokirjast

05.09.2018