„Ettevõtliku kooli” Haridusfestival toimub Paides

18.oktoobril toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas "Ettevõtliku kooli" Haridusfestival. Sellel aastal on  fookus õppijakesksel lähenemisel ning noorte ettevõtlikkuse arendamisel. Koostöös erinevate partneritega pakume õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koolijuhtidele põnevaid töötubasid, võimalust jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste lugudega üle-eestilise edulugude konkursi raames.

Maailm muutub ja aina enam saame tunnistust, et me ei saa enam õpetada vanaviisi. Hoopis olulisemad on tulevikuoskused! Sel aastal alustame päeva koos Yoko Alenderiga, kes jagab meiega oma vaatenurka ettevõtlikust õpetamisest ja õppimisest, et olla tulevikus valmis muutusteks ja paremini kohaneda.

Õpetajatele mõeldud töötubades avastame sel aastal ettevõtlikkuse erinevaid kihte ja seda, kuidas seda ettevõtlikkust siis ikkagi koolis ja lasteaias arendada. Töötubadel on  põnevad pealkirjad nagu "Metatunnetus ehk kotkaperspektiiv iseendale", "Arenguuskumus: Peaaegu miski ei ole võimatu ehk me kõik saame piisavalt pingutades muutuda", "Autonoomne motivatsioon – kui tihti ma endalt küsin, et miks ma midagi teen?", "Emotsioonidega toimetulek: käid ringiratast või muudad vaatenurka, valik on sinu". Lisaks on töötuba ka kommuniaktsioonist koolis, kooliga ja koolist välja.

Noortele on mõeldud eraldi inspiratsiooniala, kus oma lugu jutustab Daniel Levi Viinalass, kes on kohal koos bändiga, et rääkimise vahele mõni lugu teha.

Haridusfestivali päevakava on siin:

10.00 – 11.00 Kogunemine
11.00 – 12.00 I SESSIOON, videotervitus Kaja Kallaselt ja Yoko Alenderi esinemine
12.15 – 13.00 II SESSIOON, töötoad

12.30 – 14.00 NOORTEALA, Daniel Levi Viinalassi esinemine
Väike soe kõhutäide kõikidele osalejatele
13.30 – 14.15 III SESSIOON, töötoad
14.30 – 16.00 Edulugude konkurss
16.00 – 16.45 Tunnustamine. Edulood. Standardid.

REGISTREERUMINE on avatud SIIN

PS! Töötubadesse registreerumine toimub kohapeal!

Suur rõõm on teada anda, et Edulugude konkurss "Õppimine on põnev!" finaali pääsesid sellel aastal Järvamaalt kõik edasi pääsenud neli edulugu:

• Paide Gümnaasium "Noorte muusikalise etenduse „Päris tõde" ettevalmistusprotsess ja teostamine"
  • Türi Põhikool "Õiepäev"
  • Väätsa kool "Kosmoseprogramm"
  • Türi Lasteaed Kesklinna õppekoht "Kingitus 100le Türi linna klienditeenindajale"

Neile saab kaasa elada Haridusfestivalil kell 14.30 -16:00 Edulugude konkursi finaalis. Oma ettekanded teevad kõik finalistid. Täpsemalt finalistide kohta loe SIIT

Haridusfestival on haridusprogrammi "Ettevõtlik kool" algatusel aastal 2007 sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele, mis seekord toimub Paides. "Ettevõtliku kooli" Haridusfestivali korraldamist toetab Haridus- Ja Teadusministeerium  Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist läbi ettevõtlusõppe programmi Edu&Tegu.

Lisainfo:
Kristi Krilovs