Arutlusele tuleb vallalehtede tulevik ja Järvamaa tublimate tunnustamine

Ühisnädala ühe ettevõtmisena arutletakse reedel Paide kultuurikeskuses vallalahetede tulevikust pärast haldusreformi.

Järvamaa arendusekeskuse konsultant Kaspar Tammist sõnas, et ühisnädala ühe maakonnas toimuva üritusena saab selgemaks vallalehtede tulevik pärast haldusreformi. «Paide kultuurikeskuses 25. novembril toimuval arutelul räägime sellest, milliseks kujuneb meediamaastik peale omavalitsuste ühinemist. Kuidas sobivad kokku maksumaksja raha eest ülevalpeetavad omavalitsuslehed ja erameedia? Kes siis ikkagi otsustab, millist menüüd ja maailmavaadet meile lehes pakutakse," selgitas ta.

Arutelule sõna-ja ajakirjandusvabadusest ehk teemal „Miks halvad uudised on head?" algab kell 13, kuhu on tarvis inimesi, kes märkavad ja julgevad avalikult välja öelda neid endid puudutavat kriitikat. „Tulge ja koos räägime sellestki, miks on tarvis nii häid ja halbu uudiseid ning kuidas leida tasakaalu nende kahe pooluse vahel," lisas ta.

Mõtteid tulevad avama Olev Kenk (ERR korrespondent), Pipi-Liis Siemann (Türi Rahvalehe põhirahastaja), Tiit Reinberg (JT peatoimetaja) ja Paidest pärit Kristjan Pihl (Pealtnägija, ERR).

„Ootame nii poolteist tundi kestvale arutelule kuulama ja kaasa arvama ohtralt huvilisi,» kutsus Tammist.

Peale arutelu toimub muusikaline üleminek Järvamaa tublimate tunnustamisele kodanikualgatuses. Peale tunnustamist sööme ühiselt torti ja naudime Kultuurikeskse mõnusat õhkkonda.

Kava:

13:00 - 14:30 Arutelu "Miks halvad uudised on head?"
14:40 - 15:00 Muusikaline vahepala
15:00 - 16:00 Järvamaa tublimate tunnustamine kodanikualgatuses.

Järvamaa tublimad kodanikualgatuses on:

Aasta tublim vabatahtlik on Tiina Kask. Tunnustust väärivad nominendid Viljar Pennert, Tiina Lippant ja eripreemia saab Eha Vessmann.

Aasta parim mittetulundusühendus on MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee. Tunnustus väärivad nominendid on MTÜ Eesti Ringhäälingumuuseum ja MTÜ Roosna-Alliku Motoklubi.

Hea algatus 2016 on Paide Ülejõe piirkonna korrastamine. Eripreemia saab Koordi küla bussioote koda.