« Tagasi

Baltimaade esimese rakendusteatri kool (BATS) kutsub rakendusteatrist huvitatud loovisikuid ja kogukondi pilootprojekti

 

Baltimaade esimese rakendusteatri kool (BATS) kutsub rakendusteatrist huvitatud loovisikuid ja kogukondi pilootprojekti! 

Rakendusteater on katustermin erinäolistele etendusvormidele, mida kasutatakse koolides, kinnipidamisasutustes, tervise ja heaolu valdkonnas, selleks et esile kutsuda sotsiaalseid muutusi nii indiviidi kui grupi tasandil.  


Baltimaade esimene rakendusteatri kool BATS ühendab Leedu, Läti ja Eesti partnereid ja toob Eestisse tipptasemel rakendusteatri juhendajad ning aitab algatada kohalikke kogukonnaprojekte, kus kasutataks rakendusteatri võtteid.

Eesti Teatri- ja Draamahariduse Selts on projekti Eestipoolseks koostööpartneriks. Jaanuaris toimus esimene töötuba: "Teater kui arengumootor vangla keskkonnas" See oli suurepärasel tasemel läbiviidud töötuba oma ala praktiku poolt. Töötoa juurde kuulus ka väike sissejuhatus rakendusteatri kui kogukonnatöö meetodi juurde BATS-i esindajate poolt. 

PROJEKTIGA ON VEEL VÕIMALIK LIITUDA!  Ees on ootamas II ja III töötubade moodul ning kogukonnatöö praktikumide osa. Võib osaleda ka ainult töötubades või osaleda vastuvõtva kogukonnana. 

II. Märtsis 2020
Töötoa teema: "Teatrimängude mikser" 20. - 22. märts 2020 Tallinnas Sakala teatrimajas, Sakala 3 (20.märts 16.00 - 19.00 ja 21.- 22.märts kl 10.00 - 17.00)
Juhendaja: Tara Hawk on draamajuhendaja, tõlkija ja õpetaja. Suurepärane juhendaja annab meetodi, kuidas mõista ja analüüsida demokraatlikke tegevuspõhimõtteid ja neid rakendada nii noorte kui ka täiskasvanute grupis.
Registreerumine avatud siin: http://bit.ly/BATS_marts

III. Mais 2020
Töötoa teema: "Koosloome" 22.- 24. mai 2020 Tallinnas Sakala teatrimajas, Sakala 3 (22.mai kl 16.00 - 19.00, 23. - 24.mai kl 10.00 - 17.00)
Selles töötoas vaatleme, kuidas kollektiivina luua teatrit kogukondades, kus inimestel pole kunstiga olnud varasemat kogemust. 
Juhendaja: Sue Mayo on teatripraktik, draamajuhendaja ja teadlane. 

Kutsume pilootprojektiga liituma ja töötubades osalema isikuid ja organisatsioone, kes soovivad õppida ja praktiseerida rakendusteatri võtteid kogukonnas. 

***
LISAINFO, kirjeldused jm:  https://draamaharidus.weebly.com/  

Info kogu projektist BATS koduleht https://bats-school.eu/