« Tagasi

KULUDE ABIKÕLBLIKKUSEST ERIOLUKORRAS

 

 

Eriolukorras jääva ära paljud vabaühenduste tegevused, aga osade eest on juba makstud või on sul püsikulud. On sellised kulud abikõlblikud?

Esimene, kellele need küsimused esitada, on ikka sinu rahastaja. Ja mida kiiremini, seda parem. Iga olukorda vaadatakse eraldi, seda nii ärajätmiste kui edasilükkamiste (võimalik lepingu pikendamine) korral.

Rahastajate senised indikatsioonid lasevad arvata, et kui tegevus jääb ära, aga tehtud kulusid ei saa enam tagasi hankijalt või kindlustuselt, loetakse see pigem abikõlblikuks. Polnud ju sinu süü. Kindlasti talleta aga kõik kirjavahetused, nt kindlustusega, tõendamaks, et tegid kõik endast võimaliku kulu tagasisaamiseks.

Reisikuludega saab loota, et lennud jäetakse üldse ära ja raha makstakse tagasi. Enamik vedajaid laseb ka lende tasuta hilisemaks broneerida, aga see eeldab teadmist, millal jälle reisida saab.

Mis ajaks üldse millegi toimumist jälle plaanida tasub? Keegi ei tea. Isegi juuni tundub praegu riskantne, maist rääkimata. Liiga palju ei tasu loota ka ürituste sügisesse lükkamisele, sest sügisel kardetakse viiruse naasmist.

Milliseid tegevusi saab kohandada (koosolekud, koolitused), tasub loomulikult teha interneti vahendusel. Hea(s mõttes) asendustegevus võib olla ikka parem kui täielik ärajäämine – olge loovad ja õppige videosid tegema!

Kui ärajäänud tegevused on otseselt seotud palgakuludega, on küsimusi-variante mitu:

  • koondamine kui kõige kindlam, aga karmim variant
  • töötaja nõusolekul palgata puhkus (iseasi, kui kaua?)
  • rahastaja nõusolekul (iseasi, kui kaua?) palga edasimaksmine suurema kriisi lõppemiseni, et säästa töökohti

Kui palgatöötajad ei seondu aga väga otseselt tegevuste-tulemustega, on kulud pigem edasigi abikõlblikud. Näiteks tegevustoetuste puhul.

Kindlasti saame tagantjärele kõvasti targemaks kui oleme täna. Võtame siis seni rahulikult, aga püüame vähemalt läbi mõelda ja rääkida oma asjad.

Lisainfo leiad SIIT