Järvamaa Arenduskeskus kutsub osalema Arvamusfestivalile

Järvamaa Arenduskeskus on sellel aastal Arvamusfestivali arutelul teemaga „Töötaja leidmine ei ole keemiline valem!", mis toimub 11. augustil kell 12.00 Äärealal Wabalinna maja juures, Paides.

„Teemapüstitus tuleneb probleemist, et enamikes Eesti maakondades, sh Järvamaal, tegutsevatel ettevõtjatel on suur tööjõupuudus, eelkõige kvalifitseeritud tööjõupuudus," tõdeb Järvamaa Arenduskeskuse juhatuse liige Katrin Puusepp.

Arutelu eesmärgiks on koos ettevõtjate ja kogukonnaga leida ning otsida lahendusi, kuidas elavdada maapiirkonnas ettevõtlust ja kuidas hoida ning kutsuda tagasi töötajaid ning leida ka võimalusi uute töötajate toomiseks maakonda. Puusepp: „Otsime vastust küsimusel kuidas ettevõtja, kohalik omavalitsus ja perekond saavad sellel teekonnal abiks olla. Arutelu fookus on suunatud seetõttu ka perekonna loonud inimesele, kes on Järvamaalt pärit ja elab eemal". Puusepp lisab, et arutelu käigus soovitakse teada saada, kuidas meelitada maakonda võõrtööjõudu ehk kuidas tuua ja milliste tegevustega saaksime kogukonda ukrainlasi, Ida- Virumaal ja Lasnamäel elavaid venelasi.

Arutelus on osalemas ettevõtjate esindajad Jaanus Murakas E-Piimast, Martin Bristol Mõtleja Tigu ja Kaspers Pacevics Sakretist. personaliotsingu ettevõtte poolt Hanna Jõgi PerssonaliDisainist. Kogemust välise tööjõu sissetoomisest tuleb mõtteid jagama Harri Juhani Aaltonen, kes on Viljandi linna aktiivne poliitik ja ettevõtja ning Töötukassa Ida-Virumaa juht Anneki Teelahk. Samuti on kohal Järvamaa Töötukassa juht Eha Tasang. Kohaliku omavalituse vaadet on jagama tulemas Järva ja Türi valla ning Paide linna juhid. Arutelus on osalemas veelgi noori inimesi, kes maakonnas elavad nn. Martha-Beryl Grauberg, Kerlin Tealane ja Karit Koller. Väljastpoolt vaadet tuleb jagama Järvamaalt pärit politoloog Viljar Veebel.

Kogu teema arutelu juhib ja viib läbi ERR korrespondent Olev Kenk.

Lisaks korraldavad Maakondlikud arenduskeskused sellel aastal veel kahte arutelu: „Kuidas saab kohalik omavalitsus maapiirkonna ettevõtluse arengule kaasa aidata? Päriselt!" ja „Kuidas teha nii, et suurepärase matemaatika ja kirjaoskusega noored ei feiliks päriselus?"

Järvamaa Arenduskeskus kuulub Maakondlike Arenduskeskuste võrgustikku (MAK-võrgustik), mis on suurim üle-eestiline nõustamisvõrgustik ja mis pakub tuge ettevõtluse, kodanikuühiskonna kui ka regionaalse arengu teemadel. Lisaks algatavad keskused ja viivad ellu regionaalseid arendusprojekte. MAK-võrgustikku kuulub 15 keskust, mis asuvad igas maakonnas.

Lisainfo:

Katrin Puusepp