« Tagasi

Järvamaa vabaühendusi külastasid Raplamaa kogukondade aktivistid

 

22. septembril Külastasid Raplamaa vabaühenduste juhid viite Järvamaa mittetulundusühingut ja ühte sihtasutust. Kogemusreis sai alguse kaunist Kädva Küla Seltsimajast, kus tegutseb Kädva Külaselts. Kogukonna muredest ja rõõmudest tegid ülevaate MTÜ juhatuse liige Eha Vist ja Eha Metsallik. Teine kohtumine toimus Türi Kogukonnaseltsis ehk Türi Konnamajas. Oma tegemisi ja uhkeid tulevikuplaane tutvustasid naabermaakonna inimestele juatuse liikmed Aili Avi ja Aina Lee. Viimane kohtumine Türi vallas toimus Taikse seltsimajas, kus tegutseb Taikse Külaselts ja vastu võttis külalised juhatuse esimees Kristina Gudinas. Ringreisil osalejad olid esimesed, kes said näha nende kõige viimast projekti „Taikse kogukonnakeskuse köögi ja tegelasteruumi kaasajastamine".  

Lõunasöögi valmistas külalistele SA Ajakeskus Wittensteini Restoran „Ajastute toidud" ja pakkus seda oma kaunis klaasgaleriis. 

Päeva teine pool viis Järva valda, Albu endisesse vallamajasse, kus tegutseb Järva-Madise Külaselts.  Küla ja seltsi tegevusi ning raamatukogu tutvustas külaseltsi liige Malle Pau.

Viimane kohtumine toimus Paide linnas Pürdi mõisa õuel ja Purdi Külaseltsi kasutuses olevas vanas Purdi kultuurimajas, mida on võimalik külaseltsil oma tegemisteks kasutada. Kogukonna tegemisi tutvustas külaseltsi liige Merli Kaas.

Kogemusreisil osalesid Raplamaa mittetulundusühingud: Valtu Külaselts, Ettevõtlikud Naised Raplamaa, Hea Liikleja, Peretugikeskus  VANAEMA JUURES, Käbiküla Selts, Adila ja Pihali Küla Selts, Filmitalu, Andu Papi, EELK Vahastu kogudus, Sutlema Küla Selts, EELK Hageri kogudus, Hageri Haridusselts ja Järvamaa mittetulundusühing Käru Heade Tegude Muuseum.

Suured tänud vabaühendustele vastu võtmast ja oma tegevusi tutvustamast! Suured tänud külalistele ja Raplamaa vabaühenduste konsultandile Karin Ratas'ele, et külastasite Järvamaa vabaühendusi.

Pilte kogemusreisist näeb Arenduskeskuse FB lehel SIIN .