Kultuuriminister Tõnis Lukas: kultuurivaldkonna kriisipaketist toetuse saajate ring laieneb

Kultuuriministeerium kuulutab lähiajal välja kriisipaketi lisavoorud. Neist üks puudutab kindlasti rahvakultuurivaldkonda. Samuti tahame lisatuge pakkuda muusika suursündmuste korraldajatele ja olla toeks meie filmindusele, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas.

Taas pead tõstev COVID-19 pandeemia teeb kultuuri- ja spordikorraldajad murelikuks. Kevadine kogemus, mil korraga lakkasid üleöö toimimast paljude sektorite väärtusahelad, on veel väga värske. Ja ega taastumine polegi endiselt kehtivate piirangute tingimustes olnud täielik.

Kultuuriministeeriumi kriisipaketi suurus kultuuri- ja spordiasutuste töö jätkamise ning sündmuste toimumise kindlustamiseks oli 25 miljonit eurot. Püüdsime lisaeelarvega tagada kultuuriorganisatsioonide jätkusuutlikkust, püüda katta nende möödapääsmatuid kulusid. Meil oli vaja toetada tööta jäänud vabakutselisi loovisikuid, treenereid ja rahvakultuurikollektiivide juhte.

Loe lähemalt: https://www.kul.ee/et/uudised/kultuuriminister-tonis-lukas-kultuurivaldkonna-kriisipaketist-toetuse-saajate-ring-laieneb