TÄNA - esimene digivõimekuse töötuba

Alates sügisest hakkab EMSL korraldama veebseminari formaadis töötubasid, et vabaühendused digioskustes ehk e-oskustes pädevamaks saaksid ning liikmetele lisanduks kindlust uusi oskusi oma igapäevatöös ka rakendada. Septembrist veebruarini on plaanis korraldada kümme veebiseminari. Osalema on oodatud vabaühenduste liikmed üle Eesti ning töötubades osalemine on tasuta.

ESIMENE TÖÖTUBA JUBA TÄNA! Kes täna osalema ei jõua, saab salvestust näha kahe nädala pärast.

N 21.09.2017 kell 15.30-17.00
Millised e-võimalused on vabaühendustel riigiga suhtlemiseks? REGISTREERI SIIN

Töötoa raames vaatame ringi portaalis www.rik.ee, tutvume e-maksuametiga ja uurime lähemalt e-riigihangete keskkonda. Vaatame, kuidas vajalikku infot kiiresti üles leida, ning räägime läbi levinumad küsimused, mis erinevate keskkondade kasutamisel tekivad. Koolitusel aktiivseks kaasalöömiseks on tarvis ID kaardi aksutamise võimalust (ID kaardi lugeja ja koodid, Mobiili-ID või Smart-ID)

Koolitaja Doris MatteusEsimese MTÜ asutasin aastal 2004, sellest ajast olen ühes või teises rollis – asutaja, juhatuse liikme või lihtsalt nõuandjana – mõne vabaühendusega seotud olnud. Muuhulgas on üks minu ülesanne alati olnud paberimajanduse korrashoidmine, kuna näen bürokraatiat väljakutsena, mitte ainult segava faktorina. Ka igapäevatöös infoturbefirma partneri ja juhina ei pääse ma riigiga suhtlemisest kuhugi – olen nii riigihangete registri, Äriregistri Ettevõtjaportaali kui e-maksuameti tihe kasutaja ning jagan heal meelel oma kogemusi. Olen lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna, veel on lõpetamata magistriõpingud samas koolis äriinfotehnoloogia erialal. Olen töötanud nii riigiasutustes kui erasektoris, täna olen ettevõtja – nõustame ja auditeerime ettevõtteid infoturbe valdkonnas.

Veebiseminarid toimuvad eesti keeles. Õppimishuvilised, kellele koolitusaeg kuidagi ei klapi, saavad mõni nädal pärast veebiseminari toimumist www.heakodanik.ee/digivoimekus/toimus lehel digitöötubade salvestusi kiigates iseseisvalt uusi rakendusi uudistada.

Digitöötubasid on septembist 2017-veebruarini 2018 plaanis korraldada erinevatel teemadel vähemalt 10 ning soovi korral võibki huviline osaleda  reaalajas kõigil neil veebiseminaridel. Kui on vähemalt 20 huvilist, on võimalik koolitusi vähemalt osadel teemadel läbi viia ka vene keeles.

Digitöötubade läbiviimisel on EMSLi partneriks Addenda OÜ. Veebiseminarid toimuvad GoToTraining veebikeskkonnas. Lisainfo ja küsimused: liia@heakodanik.ee

Järgmised koolitused oktoobri alguses. Vaata kava http://heakodanik.ee/digivoimekus/ajakava/