« Tagasi

Värske kodanikuühiskonna elujõulisuse uuring juhib tähelepanu murelikuks tegevatele trendidele

Valminud on värske Ida-Euroopa ja Euraasia vabaühenduste elujõulisust võrdlev indeks, mida koostab iga-aastaselt USA Arengukoostöö Agentuur (USAID). Eesti on uuringu kohaselt piirkonna teenäitajaks, kuid muret tuntakse vabaühenduse vastaste rünnakute pärast paljudes riikides.

"Oleme tugevaim vabakond piirkonnas. Muuhulgas on Eesti näitajad heal tasemel sektori taristu, huvikaitse ja õigusruumi osas. Tähelepanu tuleks seevastu pöörata organisatsioonide võimekusele, rahalise elujõulisusele ja teenuste pakkumisega seonduvale," kommenteeris Eesti käekäiku Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.

Eestit võrreldakse uuringus 24 Ida-Euroopa ja Euraasia riigiga. Neist kümnes toodi viimase aasta jooksul murekohana välja vabaühenduste avaliku maine halvenemist. Mitmetes riikides ei oma valitsuse vaadetega vastuolus olevad "mittelojaalsed" ühendused ligipääsu riiklikule rahastusele ning on sattunud valitsusega seotud meediaväljaannete rünnakute ohvriks. Eriti teravalt puudutab see inimõiguste kaitse, diskrimineerimise vähendamise, naiste õiguste ja keskkonnaga seotud ühendusi.

Lisainfo ja uuringu tulemused: https://heakodanik.ee/uudised/varske-kodanikuuhiskonna-elujoulisuse-uuring-juhib-tahelepanu-murelikuks-tegevatele-trendidele/