« Tagasi

JAK tuleb külla 20 ehk paikvaatlus, kuidas unistused saavad teoks

 

 

Oma kahekümnendal tutvumisretkel maakonna uute turismiettevõtetega kohtas ja koges Järvamaa Arenduskeskuse naiskond seda ehedat ja päris maaelu, tegusaid ja toredaid inimesi. Metsavaikus, totaalne puhkus, tulevikuplaanid ja koostegemised, need olid märksõnad, mis lipsasid üle huulte pea igal vastuvõtjal.

 

Wakepark Väätsal. Mitte veel lõplikult valmis, kuid aimu asjast saab juba küll. Tegu on Väätsa järve ääres avalikus rannas selleks suveks hooaja lõpetanud objektiga, kus saab harrastada ekstreemsporti järveveel. Proovisõidud on selleks aastaks tehtud ja kalipsod ja „supilauad" kokku pakitud ja järgmist sooja aastaaega ootama pandud. Samas panipaigas on puhkusel ka discgolfi korvid, kümblustünn ja sulgpalli varustus. Aga kõike neid saab rentida ja kasutada juba eeloleval suvel, mil korraldaja Igori sõnul on võimalik jääda ka ööbima Väätsa järve äärde kämpingutesse.  Ka need peaksid järve äärde järgmisel suvel oma koha leidma.

Johannese puhkemaja Lokutal. Nii kodust kohta poleks ees ootamas oodanudki. Värske, privaatne ja igati kaasaegne, hele ja valge. Lisaks kultuuriloolised lood helilooja Johannes Hiobist ja samas paigas üle 200 aasta elanud perekonnast, mida peremees Egon huvitavalt jutustas. Saime teada, et puhkemaja nimi ongi pandud helilooja järgi, talukoht on kandnud Kaisma nime. Puhkemaja pakub öömaja kuni 6le inimesele, kes on valmis omale ise toitu valmistama. Samas majas mõnus saun. Hea paik lõõgastuseks. Kaasa mängib ka linna lähedus, et täiendada toiduvarusid või tarbida meelelahutust. Sellest kohast saavad jääda ainult head mälestused. Kui maja valmimine võttis aega 10 aastat, siis usume, et ülejäänud unistused ka varem või hiljem toeks saavad.

Saueaugu kämpingud samanimelises külas. Mööda käänulisi teid sõites, üsna maakonna loodenurgast leiab Saueaugu kämpingud. Asukoha selgemaks saamiseks osutas perenaine Kaja õuel eri suundadesse, kus ühel pool mõne kilomeetri pärast algas Raplamaa ja teises suunas sama kaugel Harjumaa. Kui autoga talu õuele sõitsime tuli perenaine vastu laps süles nagu Vargamäe Krõõt. Sõnas, et lapsega kodus olles tuligi mõte juba mõnda aega valmis olnud kämpingud teenima panna. Sisestas pakkumised booking.com lehele ja sellest, mis juhtuma hakkas polnud tal õrna aimugi. Kokkuvõtteks on olnud väga töökas, kuid ääretult huvitavaid kohtumisi täis suvi. Kolm õuel olevat kämpingut mahutavat igaüks neli öömajalist ja tiigi veerel asuv saunata saunamaja omakorda veel kuni 6. Köögis süüa tuleb teha ise, sest selleks vajaminev köögitehnika on olemas. Loomulikult ei pakuta teenust külmal ajal, pigem ikka on hooaeg maist septembrini. Talv on enda jaoks ja plaanide tegemiseks, kuidas teenust paremaks teha.

Toidutänav Mäekülas. Mäeküla on vaieldamatult Järvamaal see paik, kus ruutkilomeetri peal on kõige enam eriilmelisi söögikohti kõrvuti. Meie huvi oli süüa lõunat Italiano Pizza&Pastas ja testida omal nahal seda söögikohta. Teenindus oli äärmiselt meeldiv ja kiire ning mis on toitlustusettevõttes kõige olulisem, toit on maitsev. Meie kuuene seltskond tellis enam-vähem kõik eri toidu ja kõik oli hea. Kohal olles ei jätnud sisse astumata ka kõrval asuvatesse Mäeküla kõrtsi ja Mäeküla Peatusse.

Valgma küla plats. Kuna meist keegi ei olnud jõudnud suvel Valgma ridaküla päevadele, oli meil huvi näha vastvalminud külaplatsi ja kui juba olla Valgma külas siis tuleb läbi astuda ja Hindreku talust. Külaplatsil tervitas meid paimaias külakiisu ja vaatas üle, mida me seal teeme. Laulsime kõlakojas ühe laulu, tegime pildi ja nooremad said proovida, kas see kiik ka kannab.

Oli mõnus soe suvelõpupäev. Järvamaa Arenduskeskuse naiskond soovib kõigile plaanide tegemise rohket talve ja uute kohtumiseni.

 

Teate koostas ja pildid tegi

 

Piret Sihver

Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant

3850400