« Tagasi

Selgunud on konkursi Järvamaa parimad ettevõtted 2018 nominendid

SA Järvamaa Arenduskeskuse poolt välja antava ettevõtluse auhinna nominendid kõigis kaheksas kategoorias on selgunud. Võitjad kuulutatakse välja 4. oktoobril toimuval ettevõtjate tunnustamisel Väätsa mõisas.

Järvamaa ettevõtete tunnustamise konkursile esitati sellel aastal 58 kandidaati (ettevõtet/isikut/sündmust/toodet/teenust/talu) kaheksas erinevas kategoorias. Hindamiskomisjon on valinud igast kategooriast kolm tugevamat, millised kandideerivad aasta parima tiitlile. 

Aasta ettevõtte kategooria jaguneb kolmeks ja tunnustuse pälvivad aasta suurettevõte, keskmine- ja väikeettevõte. Suurettevõtte kategoorias asuvad konkureerima maakonna üks suurimaid jaekaubanduskette Järva Tarbijate Ühistu, juustu- ja muude piimatoodete toomisega tegelev E-Piim Tootmine ning pagari- ja kondiitritooteid valmistav Eesti Pagar AS. Keskmise suurusega ettevõtte kategoorias konkureerivad üldvõidule metallkonstruktsioone ja nende osasid tootev Avemet Eesti OÜ, metsakinnistute ostmise, saematerjali ja kaubaaluste tootmisega tegelev Marrek Puit OÜ ja  puidutööstuse valdkonnas tegutsev Natural AS. Väikeettevõtete kategoorias kandideerivad masinateenuseid pakkuv ettevõte OÜ Impeerium ja metsa- ja aiatehnika hulgimüügi valdkonnas tegutsev ForGarden OÜ.

Eduka noore ettevõtte kategoorias on esitatud nominentideks metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmisega tegelev Estomet OÜ, elusloomade hulgimüügiga tegelev Raka Farmid OÜ ja renditööjõu vahendamisega tegelev Rimiton OÜ.

Esmakordselt oli sellel aastal võimalik esitada maakonna tasandil kandidaate parima talu ning toote ja/või teenuse kategooriates. Parima talu kategoorias kandideerivad parima tiitlile köögivilju ja  maitsvaid õunasorte kasvatav Rebase talu,  vürtsi-, maitse- ja ravimtaimede kasvatusega tegelev Kubja Ürditalu ning teravilja ja õlikultuuride kasvatuse ning töötlemisega tegelev Raismikuoja talu.

Piirkonna toote/teenuse kategoorias kandideerivad mahelihast tooteid valmistav SirLoin OÜ, traditsiooniliste kodumaiste retseptide järgi valmistatud lisaaineteta värskeid ja tervislikke Eesti tooteid valmistav Viibergi OÜ ja õmblusteenuseid pakkuv Krissvalg OÜ.

Aasta turismitegija kategooria statuut on väga laiapõhjaline ja siia oli võimalik esitada tiitlisaajaks eraisikuid, sündmusi, objekte ja teenuseid jne. Lõpliku paremusjärjestuse selgitavad omavahel  loodusturismiteenuseid pakkuv OÜ Toosikannu Puhkekeskus, külalistemaja Jäägri villa ja Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus.

Järvamaa sõbra kategooriasse esitati kaks kandidaati. Maiu Lauring, kes on Arvamusfestivali korraldaja ja Vaba Rahva Laulu korraldaja Ülo Kannisto.

Järvamaa ettevõtete tunnustamise eesmärk on maakonna ettevõtjate tegevuse väärtustamine ning tänamine panuse eest piirkonna arengusse. Tunnustatakse edukalt tegutsevaid äriühinguid ja silmapaistvaid isikuid, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Järvamaa elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet, sissetulekuid ja maakonna tuntust, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, spetsialistidele, investoritele.

Parimaid tunnustatakse 4. oktoobril üle-eestilise ettevõtlusnädala raames peetaval Järvamaa ettevõtjate tunnustamissündmusel Väätsa mõisas.

Konkursile esitatud kõigi kandidaatidega saab tutvuda SIIN

Ettevõtlusnädala teiste sündmustega saab tutvuda SIIN 

Parimate ettevõtjate tunnustamise päeval Väätsa mõisas 4. oktoobril saavad osaleda ainult eelregistreerunud külalised ja registreerida end on võimalik SIIN.

Päevakava on järgmine:

13.00 - 14.30 Marko Reikop teemaga "Telepurki ja elusalt tagasi"
14.30 - 15.00 Suupisted ja muusikaline vahepala
15.00- 16.00 Parimate tunnustamine ja Järvamaa suveniirikonkurss 2018 osavõtjate tänamine
16.00 - 17.00 Muusikaline vahepala ja omavaheline suhtlemine

Lisainfo
Katrin Puusepp
Juhatuse liige
Tel. 385 2365; 5349 7727
katrin@jarva.ee