« Tagasi

Ilmus Järvamaa turismikaart 2019

Järvamaa Turismiinfokeskuse eestvõttel tuli 21.jaanuaril trükist Järvamaa turismikaart  2019.

Trükis on eesti ja inglise keeles ning mõeldud turistile Järvamaale reisi planeerimiseks ja kohal olles reisimise hõlbustamiseks. Turismikaardi valmistas kaardifirma E.O.Map ja see on mõõtkavas 1:150 000. Kaardi teisel küljel on maaonnas turismiteenuseid pakkuvate ettevõtete kontaktid, nende koduleheküljed, kontaktid ja sotsiaalmeediast leitavuse märksõnad. Objektide pisipiltide ja teenuste piktogrammidega on välja toodud Järvamaa muuseumid, mõisad, teemapargid, toitlustused, majutused, aktiivse puhkuse pakkujad ja seminaride läbiviimise kohad. Kokku on sellel kaardil oma teenuseid pakkumas 57 Järvamaa turismiobjekti. Leppemärkidena on kaardile kantud ka looduslikud vaatamisväärsused. Turismikaarti aitas kujundada Saara kirjastus.

Kaanefoto autoriks on Siim Tiirik ja pildil on kujutatud turisti jäädvustamas mälestusväärset meeleoluhetke  avastusretkel Järvamaale. Traditsiooni jätkates on tagakaanel eelmise aasta kaanepilt, milleks oli lummav hetk Kirna mõisast. Turismisihtkohast, millest viimasel ajal räägitakse aina enam ja enam.

Järjepidevalt on Järvamaa infotrükist välja antud alates aastast 1998. Kuna paksude reklaami täis telefonikataloogide ja pikkade tekstidega voldikute aeg on paraku möödas, siis kaardi formaat, mis toimib aastast 2011, on end igati turistile meelt mööda. Seda võetakse ja kasutatakse. Kaardi valmimise maksid kinni turismiettevõtted ise. Kaart pole objektide mõttes kaugeltki täiuslik, sest päris palju oli ka ettevõtjaid, kes kaardil osalemist ei pidanud vajalikuks ja pigem lepivadki juhusliku läbisõitja, kodulehe või välireklaami mõjuga.  Meie hulgas on rohkelt neid, kes väidavad, et paberil kaarte enam ei kasuta, mobiilis olevast Google mapist on küll ja küll. Nii see võibki olla. Aga 2019 aastal on maakond ennast reklaamimas paljudel turismiüritustel nii kodu- kui ka välismaal ja seal on maakonna turundamiseks paberkaart lihtsalt asendamatu. Esimene kord jagatakse kaarti veebruari esimestel päevadel Riias turismimessil Baltour 2019, kus maakond esindatud on.

Kaarti saab oma rännakutele kaasa võtta Järvamaa Turismiinfokeskusest ja see on tasuta. Järvamaa Turismiinfokeskus asub Paides Keskväljak 8. Samuti saab turismihooajal seda lähimaakondade turismiinfokeskustest, turismimessidelt ja kõikidelt projektis osalenud turismiobjektidelt. Kaarti trükiti 3000 tükki.

Teate koostas ja lisateavet jagab

Piret Sihver
Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant
piret@jarva.ee 
+3723850400