Meile on antud võimalus, mitte kohustus

Järvamaa Arenduskeskuse Vabaühenduste arenguprogramm „Omatulu teenimine" on jõudnud lõpusirgele ja läheb suvepuhkusele. Sügisel toimub veel kaks kohtumist, kus peateemadeks on vabatahtlike kaasamine ja projektide kirjutamine.

Programmis on läbitud neli õppepäeva:

1) igapäevane majandustegevus,

2) kliendisuhete ja turunduse strateegiline planeerimine koos Tartu Loomelinnaku tutvumisega ja

3) toote/teenuse arendamine ja disain.

Neljandal õppepäeval osalesid Järvamaa vabaühenduste juhid kogemusreisil Harjumaale, kus inspiratsiooni saadi nelja MTÜ-d (Voose Päikesekodu, Voose külaselts, MTÜ Kehra raudteejaam, MTÜ Ingver)  ja sihtasutust Anija Mõis külastades. Kõik kohtumised olid väga erinevad ja uusi ideid pakkuvad.

Voose Päikesekodu eestvedaja Tanel Talve, kes on ka aastaid tegutsenud Voose külaseltsis, võttis kohtumise kokku väga toreda lausega: „Meile on antud võimalus ühele ägedale külale elu sisse puhuda, see on võimalus midagi head ära teha, mitte kohustus."

Voose külaseltsis pakkus paljudele huvi, kuidas reguleerib külaselts küla jäätmemajandust ja nende külaplats oli muljet avaldav.

Anija mõisa interjöör ja vastuvõtt tegi hingele suure pai ja iga seal viibija tundis ennast kui tõeline mõisaproua või mõisnik – hea näide sellest kuidas külalisi ja kliente vastu võtta. Kehra Raudteejaamas oli lähteülesanne väga põhjalikult ette valmistatud ning külalistele esitleti kuidas see MTÜ omatulu teenib. Neil oli üllatavalt palju nutikaid mõtteid.

Päeva lõpetasime Kehras MTÜ'd Ingver külastades. Kaks noort neiut said vallalt omale 25 aastaks suure maakivihoone kasutusõiguse, kus hakati „õhinapõhiselt" toredaid üritusi korraldama. See on hea näide sellest, et kõik on võimalik, kui vaid on soovi midagi ära teha.

Koduteel andsid Järvamaa ühenduste juhid tagasisidet, et päev oli kõigile  inspiratsiooni pakkuv ja tekitas mõtteid, kuidas oma vabaühenduses mõningased asjad juba homme teistmoodi teha.

Lepiti ka kokku kohtumisi, et minna oma ühingu liikmetega neid kohti külastama saamaks pikemalt vestelda.

Suur tänu Harjumaa vabaühenduste konsultandile Külli Vollmerile, kes meie päeva Harjumaal korraldas.

Kokkuvõtte koostas

Elo Öösalu