Kesk-Eesti Ettevõtluskonverents 3.0 avas Kesk-Eesti ettevõtluse sügishooaja

31.august toimus järjekorras juba kolmas Kesk-Eesti Ettevõtluskonverents. Konverents algas kahe Kesk-Eesti ettevõtte külastusega, milleks olid Eesti Piimandusmuuseum ja Fibenol OÜ.

Konverentsi suuline osa toimus Tikupoisi klaassaalis ja tõi kokku piirkonna ettevõtjad ja mõjuisikud, et arutada innovatsiooni võimalikkusest maapiirkonnas.

Esimese esinejana sai sõna Eesti Maaülikooli esindaja Anne Põder, käsitledes innovatsiooni teemat maapiirkonnas ning innustas osalejaid mõtlema uuenduslike lahenduste ja võimaluste peale, mis aitavad kaasa piirkonna arengule ja jätkusuutlikkusele.

Eesti Maaülikooli esindaja Aret Vooremäe jagas teadmisi bioressursside kliimasõbralikust kasutamisest, tuues välja võimalused, kuidas maaelu saab kaasa aidata keskkonnahoidlikkusele ja ressursside tõhusale kasutamisele.

Tulevikutoidu teemadele pühendunud TalTechi teadlane Petri-Jaan Lahtvee rääkis oma kogemustest ja uuringutest, mis puudutavad tulevikutoitu ja selle mõju keskkonnale. Start-up bränd ÄIO pakub võimalusi teha avalikke investeeringuid tulevikutoidu valdkonnas.

Bioringmajanduse teekaardi tutvustas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi esindaja Argo Peepson, kes käsitles jätkusuutliku majandamise olulisust ja võimalikke arengusuundi.

Karksi - Nuias asuva Kase Factory omanik Meelis Rull ja Voose külaseltsi eestvedaja ning päevajuht Tanel Talve, jagasid oma inspireerivaid mõtteid innovatiivsest ettevõtlusest ja piirkonna arengust. Nende kogemused ja visioonid pakkusid uusi vaatenurki Kesk-Eesti ettevõtlusele.

Kesk-Eesti Ettevõtluskonverents 3.0 oli mitmekülgne ja innustav sündmus, mis tõi kokku piirkonna ettevõtjaid ja kaasamõtlejaid, kes soovivad kaasa aidata muutustele ja edendada jätkusuutlikku arengut. Üritus rõhutas, et muutused algavad meist endist ning ettevõtlikkus ja uuemeelsus on võtmesõnad, mis aitavad Kesk-Eestil tulevikus särada.

Uudise koostas:

Lizanne Idavain