Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Uus õppeaasta sai inspireeriva hoo

Täna anti maakonnas hoog sisse algavale 2020/2021 õppeaastale. Järvamaa Arenduskeskus ja Järvamaa Omavalitsuste Liit korraldasid Paide Muusika- ja Teatrimajas traditsioonilise uue õppeaasta avaseminari, kus osales üle 150 Järvamaa haridustöötaja ja haridusspetsialisti 28 haridusasutusest või muudest haridust toetavatest asutustest.

Seminari avas Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Priit Värk. Positiivset energiat jagas ning inspireeris alustama uute algatustega tulevasel õppeaastal muusik, ettevõtja ja pedagoog Reigo Ahven.

Sellel kevadel kutsusime juba seitsmendat korda kõiki Järvamaa koole ja lasteaedasid oma edulugudest teada andma ja konkursil osalema. Igal koolil on omad edulood, mida teistega jagada. Üle-eestilisele konkursile esitati sellel aastal erinevatest maakondadest kokku 111 lugu. Oma parimaid praktikaid ja edulugusid olid Järvamaalt nõus jagama üheksa kooli ja üks lasteaed. Kokku esitati Järvamaa haridusasutustest 15 inspireerivat ja põnevat lugu.
Türi Põhikool - Seriaaliöö
Türi Põhikool - Projektipäev „Meie võimalused ühiskonnas"
Türi Põhikool- TÜRI AABITS
Imavere Põhikool - Päkapikupidu
Imavere Põhikool - Tervisepäev "Tervisest algab kõik"
Järva-Jaani Gümnaasium - Projekt Keerukuju
Koeru Keskkool - tantsuetendus „Koerus lubatud on koerus"
Laupa Põhikool - Kõduusside kodu Mann
Paide Hammerbecki Põhikool - Laseme lapsed liikuma
Paide Hammerbecki Põhikool - Tasakaalurada
Paide Hillar Hanssoo Põhikool - Ettevõtlusküla meie koolis
Paide Hillar Hanssoo põhikool - tantsuetendus „Võlukivi saladus"
Väätsa Põhikool - tantsuvõistlus VÄNTS Roosna-Alliku Põhikool - "KÕRVITSAD LOOMAAIALE"
PAIde lasteaed - Ettevõtlik haridustegu- Väärtused läbi meie tegude

Maakondliku žürii otsusega pääsevad vabariiklikule konkursile edasi:
Roosna-Alliku Põhikool - "KÕRVITSAD LOOMAAIALE"
Paide Hillar Hanssoo põhikool - tantsuetendus „Võlukivi saladus"
PAIde lasteaed - Ettevõtlik haridustegu- Väärtused läbi meie tegude
Väätsa Põhikool - tantsuvõistlus VÄNTS

Sellest, kuidas meie maakonna edulugudel üle-eestilisel konkursil läheb, kuuleme juba 5. novembril Haridusfestivalil, mis sellel aastal toimub Tartus.

Järvamaa hariduspreemiaid jagas avaseminaril Järvamaa Omavalitsuste Liit. Loe täpsemalt SIIT.

Järvamaal tööd alustavaid õpetajaid ja haridusasutuste uusi juhte tervitasid Järva vallavanem Rait Pihelgas, Türi valla vallavanem Pipi-Liis Siemann ja Paide linnapea Priit Värk.

Meeleoluka päeva aitasid ette valmistada ja läbi viia Paide Gümnaasiumi noored Kaarel Vene, Elsa-Pauliine Palu, Damaris Ly Tambla, Elizabeth Lindjärv, noorsootöö juht Kersti Viilup ja muusikaõpetaja Teele Tali.

Avaseminari toimumist toetasid Järvamaa Arenduskeskus, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Euroopa Liidu regionaalarengu fond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Fotosid avaseminarist on võimalik vaadata SIIN.

Lisainfo:
Reelika Lepik