Kogukonna ala kutsub arutlema

Augusti teine nädalavahetus toob sedakorda juba 10ndat korda Paides kokku inimesed mitmetest kogukondadest. Menüü erinevatest aruteludest on taaskord rikkalik. Sellesse annab oma panuse ka Siseministeeriumi kodanikuühiskonna valdkond korraldades koos Vabaühenduste Liidu, Eesti Rahvaülikoolide Liidu, Eesti Külaliikumisega Kodukant, Tartu Ülikooli, Korruptsioonivaba Eesti, MTÜ-ga Maakondlikud Arenduskeskused ja mitmete teiste partneritega üle Eesti reedel, 11. augustil kell 12:00 – 19:30 Kogukonna ala (nr 19)

Kogukonna ala keskendub ennekõike kogukondadele ja kogukonnakesksele valitsemisviisile. Miks tasub Kogukonna alale tulla?

• Keskendume just kogukondade osalusele ja kaasatusele neid mõjutavate otsuste tegemisel, väljakutsete lahendamisel ja heaolu kujundamisel.
  • Võtame fookusesse riigivalitsemise ning inimeste heaolu ja kutsume poliitikud debateerima KOV-ide ja keskvõimu koostöö vs konkurentsi teemal.
  • Mitmete kriiside valguses on paslik uurida, kas kogukonnad ja riik liiguvad kriisidest tulenevate väljakutsete lahendamisel ühes suunas koos või eraldi.
  • Räägime ka rahast ja mõtestame, milline võiks olla elu ilma katuserahadeta ja kas see üldse on võimalik.

Kui olete kogukondade ja kogukonnakeskse valitsemisviisi tulihingeline pooldaja või skeptik, siis see ala on just teile.

Leia meid ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/1330661717851232.

Kohtumiseni reedel, 11. augustil Arvamusfestivali Kogukonna alal.

Info edastas:

Maile Kesküla