Kutsume ettevõtjaid arengureisile Raplamaale

Kutsume ettevõtjaid mentorklubi arengureisile 25.septembril 2019 Raplamaale. Arengureis on selline reisimise vorm, kus õpime ja kogeme häid praktikaid ning suhtleme omavahel. Arengureisidelt saadav praktiline kogemus võib-olla väga väärtuslik. 

Arengureis on planeeritud "Tööhõivekava" tegevusena, mida toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.  

Reisi sihtkoha on valinud välja mentorklubi liikmed ise varasematel kohtumistel. Mentorklubiga oleme arengureisidel käinud juba Valga-, Võru-, Viljandi-, Pärnu-, Saare-, Hiiu- ja Ida-Virumaal ehk pooltes maakondades. Arengureisid annavad ettevõtjatele palju uusi ideid ja uusi kontakte. 

Raplamaa arengureisi päevakava on järgmine:

Kolmapäev 25. september 2019

8.00 Väljume Paide Muusika ja Teatrimaja parklast (Pärnu tn 18, Paide)
8.20 Vahepeatus Türi kesklinnas bussipeatuses Rapla suunal

Esimene külastus on Järvamaa ettevõttesse, mis on valdade ühinemise käigus Raplamaalt Järvamaale tulnud. Sealt edasi sõidame Raplamaale. 

8.45-10.00     TRAAGELDAJA OÜ

Traageldaja OÜ on 1994. aastal alustanud Eesti ettevõte. Ettevõte omab pikaajalisi kogemusi kardinate, madratsikatete, voodipesu, voodikatete, laudlinade ja muude sisustustekstiilide õmblemises. 76% ettevõtte toodetest läheb ekspordiks. Suuremad kliendid on Soomes ja Rootsis. Eestis on peamised kliendid hotellid, restoranid, cateringi firmad. 10 aastat tagasi alustati omatoodangu valmistamist ja 3 aastat tagasi registreeriti oma kaubamärk SIKSAK. 

10.30-11.30     Minna Sahver OÜ – Minna marmelaad

Ettevõtte asutaja ja omaniku Siret Elmi vanaema Minna eeskujul valmivad kõik marmelaadid käsitööna ja ei sisalda säilitus- ega värvaineid. Marjad, puu- ja köögiviljad ostetakse kokku mahekasvatajatelt ning metsamarjad on korjatud Eestimaa mahealadelt! Puhastatud andidest valmistatakse püree, mis annab marmelaadikommidele naturaalse värvi. Kõik kommid on gluteenivabad ja sobivad taimetoitlastele, sest ei sisalda loomseid koostisosasid.

11.45-13.00     TaevaniMaani  Meistrikoda  TaevaniMaani OÜ      

Keraamika töötuba. Lisaks keraamika töötubadele, saab korraldada ka erinevaid sündmusi, koolitusi, seminare, kontserte, koosolekuid, sünnipäevi, pulmi ning muid toredaid koosviibimisi. 

LÕUNAPAUS TaevaniMaani meistrikojas        

13.30-14.15     Ketecor OÜ

Ketecor on uusima tehnoloogiaga varustatud voldikkardinate tootja Eestis. Ketecor OÜ pakub tellimuspõhiselt valmistatud aknakatteid ja markiise. Ketecor on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, kus hoolitakse keskkonnast, ettevõtte töötajatest, klientidest ja teistest ettevõtet ümbritsevatest inimestest.

14.45-16.00     Harviker OÜ

Harviker toodab vineerkaantega märkmikest tuhandete mööblikomplektideni. Enam kui poolesaja töötajaga osaühingus Harviker toodetakse Põhjamaades kõrgelt hinnatud lasteaia- ja koolimööblit ning kasepuidust mööblidetaile USA turule. Lisaks arendatakse enda kaubamärki Junior Living.

16.45-18.00     Männiku Piimalambad OÜ

Talu tegeleb ida-friisi tõugu piimalammaste aretusega ning lambapiimatoodete tootmisega.  Lambatoorpiim, lambapiimajogurt, grilljuust lambapiimast, lambapiimajäätis.

19.00 Orienteeruv saabumine Türile
19.20 Orienteeruv saabumine Paidesse

Grupi suurus saab olla maksimaalselt 28 inimest.

Arengureisi pani kokku Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus ja viib läbi giid Ermo Brecher.

Kui Sul tekkis huvi tulla kogema ja Sul on piisavalt uudishimu Raplamaal toimuva osas, siis ootame liituma reisiseltskonnaga SIIT.

Registreerimine kestab kuni 23. septembrini 2019

Arengureisil osalemine on ettevõtjatele tasuta, sest reisi toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit. 

Täpsem info

Saima Piisner
Ettevõtluskonsultant
SA Järvamaa Arenduskeskus
Tel +372 501 7770
saima@jarva.ee