Kutsume ettevõtjaid arengureisile Valgamaale

Kutsume alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid arengureisile 26. septembril 2018 Valgamaale. Arengureis on selline reisimise vorm, kus õpime ja kogeme häid praktikaid ning suhtleme omavahel. Arengureisidelt saadav praktiline kogemus võib-olla väga väärtuslik. Arengureis on planeeritud "Tööhõivekava" tegevusena, mida toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.  

Reisi sihtkoha valisid välja mentorklubi liikmed juba eelmisel aastal. Käisime aasta tagasi Viljandi- ja Pärnumaal ning kaks aastat tagasi Hiiu- ja Võrumaal. Sellised arengureisid annavad ettevõtjatele palju uusi ideid ja uusi kontakte. 

Valgamaa päevakava on järgmine:

Kolmapäev 26. september 2018

7.30 Väljumine Türi Kultuurikeskuse parklast (Hariduse 1, Türi)
7.45 Väljume Paide Muusika ja Teatrimaja parklast (Pärnu tn 18, Paide)

9.30-10:15 Hellenurme Vesiveski -

Elva ja Otepää vahel Hellenurme vesiveskis saame ennast kujutleda esivanemate aega. Vastu võtab meid veskiemand. Veski ehitati 1880 Middendorffide pere poolt. Tänaseni töötavad masinad  pärinevad enamasti 1922 aastast, kui praeguse veskiemanda vanavanaisa need ostis. Veskiemand pajatab meile oma tegemistest ja pakub leivakojas meile ka kohvi ning väikest ampsu.

10:30-12:00 UPM Kymmene Otepää AS

Otepää linnas külastame spooni ja vineeri tootmistehast, mis on Soome ettevõtte UPM Plywood tütarettevõte Eestis. Ettevõte on tegutsenud üle 17 aasta, hetkel on tehases 256 töökohta. Otepää tehase vineer on jõudnud väga eksklusiivsetesse kasutuskohtadesse üle maailma ning on võitnud klientide tugeva usalduse. Tehas on üks suurimatest Valga maakonna tööstustest.  

12:05-13:10 Pühajärve Puhkekeskuse ja SPA tutvustus ning lõuna

Eesti ühe kauneima järve kaldal paiknev Pühajärve Spa & Puhkekeskus on juba aastaid üks Eesti armastatumaid puhkepaiku, lähme vaatame kuidas neil läheb? Samuti saame nautida maitsvaid roogi ning suhelda omavahel restoranis.

13:30-14:30 Murimäe Veinikelder

Külastame Murimäe pererahvast ja teeme ringkäigu istanduses, kus saab ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja Eesti viinamarjakasvatuse hetkeseisust. Maitseme Eestis kasvanud viinamarjadest valmistatud veine ning teistest Eestimaistest toorainetest veine (aroonia, astelpaju, karusmari, ebaküdoonia, rabarber, kirss, õun, pihlakas, vaarikas jt). Murimäe Veinikeldri veine saab ka kaasa osta. Eesti Maaülikool korraldab juba traditsiooniks saanud suviseid viinamarjapäevi koostöös Murimäe Veinikeldriga.  

15:00-15:45 Sangaste Linnas

Sangaste Linnas on Eestis ainulaadne helbetehas, kus on kasutusel Saksa kõrgtehnoloogilised automatiseeritud seadmed. Heleni kaubamärgi all on rõõmustatud pudrusõpru juba veerandsada aastat. Esimese tootena tulid turule Heleni kiirkaerahelbed, seejärel juba neljaviljahelbed, täisterakaerahelbed, tatra- ja riisihelbed jne. See ettevõte panustab palju kohalikku kogukonda, tehes koostööd kohalike viljakasvatajatega. Samuti aitavad nad lasterikkaid peresid ja Toidupanka.

16:10- 17:00 Tiina Loomemaja

Valgas asub sajandivanune villa, mis on renoveeritud Tiina Loomemajaks. Perenaine Tiina Saarmann on läbi ja lõhki loomeinimene, kes teeb ja õpetab seda, mis talle endale meeldib ning kutsub kõiki teisi sellest osa saama. Läheme vaatame, kuidas üks loomemaja tegutseb? Selle maja kahele korrusele mahuvad kunstistuudio, käsitöötuba, õmblusklassid, ilu- ja teraapiakeskus ning palju muud.

17:10- 18:00 Õhtusöök Valga restoranis Lilli

20.15 Orienteeruv saabumine Paidesse
20.30 Orienteeruv saabumine Türile

Kui Sul tekkis huvi tulla kogema ja Sul on piisavalt uudishimu Valgamaal toimuva osas, siis ootame liituma reisiseltskonnaga SIIT.
Registreerimine kestab kuni 24. septembrini 2018

Arengureisil osalemine on ettevõtjatele tasuta, sest reisi toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.  

Täpsem info

Saima Piisner
Ettevõtluskonsultant
SA Järvamaa Arenduskeskus
Tel +372 501 7770
saima@jarva.ee