Teabepäev „E-arvetele üleminek 2016“

E-arve saatmise kohustus hakkab kehtima kõigile raamatupidamiskohustuslastele järgmise aasta algusest, kui arvet esitatakse avaliku sektori asutustele. Raamatupidamiskohustuslased on kõik juriidilised isikud ning FIE-d, seega ettevõtjad, mittetulundusühingud ja korteriühistud, kes on kohustatud saatma avaliku sektori asutustele üksnes e-arveid.  E-arve on XML vormingus dokument, mis on lisaks tavapärasele arvele ka masinloetav ja see liigub elektroonilises keskkonnas.

Rahandusministeerium kutsub osalema „Eesti e-arvetele ülemineku 2016" teabepäevale, mille eesmärk on selgitada ning jagada praktilisi näiteid e-arvete koostamiseks ja saatmiseks kasutatavatest süsteemidest. E-arvetega arveldamise kohustus era- ja avaliku sektori vahel sätestatakse raamatupidamise seaduses. Seadusemuudatuse eelnõu menetlemise korral Rahandusministeeriumi  ajagraafikus peaks selline kohustus jõustuma alates 01.01.2017. 

Teabepäev toimub 17. märtsil 2016, kell 10-14. 
Järvamaa Maavalitsuse IV korruse saalis, aadressil Rüütli 25, Paides.

Koolitusele on oodatud Järvamaa ettevõtete, mittetulundusühingute ning korteriühistute juhid ja raamatupidajad. Ettevõtte kohta võib  registreerida  kuni 2 osavõtjat. Juhul, kui teabepäeval osalemise vastu on suur huvi ja reserveeritud saal kõiki huvilisi ei mahuta, võib ürituse korraldaja muuta toimumiskohta. Anname sellest registreerunutele eraldi teada.

Palun registreeri ennast teabepäeval osalemiseks SIIN

Teabepäev on osalejale tasuta, selle toimumisele aitab kaasa Rahandusministeerium ja SA Järvamaa Arenduskeskus.

Täpsem päevakava SIIN.

Täpsem info

Marge Lepp
Rahandusministeeriumi projektijuht
Telefon 6113 318
Marge.Lepp@fin.ee