Ettevõtlusnädal algab taas turismipäevaga

Üle-eestilise ettevõtlusnädala avalöögiks Järvamaal on traditsiooniliselt turismiasjaliste kogunemine - Järvamaa Turismipäev. Nii ka sel aastal, kui saadakse kokku Paides Ajakeskus Wittensteini uues tegevusmuuseumis.

Järvamaa Turismipäeval 2022 on teemaks kuidas arendada oma turismiteenust nii, et meelitada Jävamaale maailmas ringi rändavad diginomaadid, kes naudivad reisimist võimaldavat elustiili ja töökorraldust. Neid kontoritöötajaid on maailmas juba üle 25 000nde.

Lisaks antakse ülevaade keskkonnahoidliku ja kestliku tegutsemise põhimõtetest, kuhu maailm sellel teemal liigub. Miks peaks ettevõte järgima kestlike põhimõtteid ja mida annab märgise Green Key omamine ettevõtjatele ja külastajatele.

Osalema on teretulnud kõigi Järvamaal turismiga tegelevate ettevõtete ja organisatsioonide esindajad.

Vajalik on eelnev registreerimine.

Ajakava:

Järvamaa Turismipäev 2022

3. okt 2022

Wittensteint Tegevusmuuseum (Paide linn Tallinna tn 9 ja 11)

9:30 kogunemine, hommikukohv

10:00 tervitussõnad, päeva tutvustus

10:05  "Green Key ökomärgise tutvustus turismiettevõtetele''

Ingrid Varov ja Kertu Uiboleht, SEI Tallinna Keskus

10:50 sirutuspaus

11:00 Töötuba: "Rahvusvahelised kaugtöötajad kui turismisektori kasvuvõimalus"
Indrek Maripuu, Ajurünnakustuudio Loovusait

12:30 lõuna

13:15 Töötuba jätkub

14:45 kohvipaus

15:00 Töötuba jätkub

16:30 Turismipäeva lõpetamine

16:45 Tegevusmuuseumi külastus

Päeva põhiteema tutvustus:

"Rahvusvahelised kaugtöötajad kui turismisektori kasvuvõimalus"

Lektor: Indrek Maripuu

Tutvustus: Maailmas liigub ringi umbes 25 miljonit endist kontoritöötajat, kes kasutavad oma töö tegemiseks tehnoloogiat, naudivad reisimist võimaldavat elustiili ja töökorraldust. Need nn diginomaadid on sageli maha jätnud oma kodulinna kohvikud ja kodukontorid ning läinud reisima. Uuringud näitavad, et tegemist ei ole moeröögatusega, vaid töökorralduse muudatusega ning nende inimeste arv kasvab kiirelt. Kes nad on? Kas ja millised võimalused avanevad siit turismisektorile? Mida arvestada nendele suunatud teenuste disainimisel? Indrek on viinud läbi rahvusvahelise uuringu ning kaitsnud kevadel Eesti Maaülikoolis selle põhjal koostatud magistritöö. Koolitusel jagab ta olulisemaid avastusi ja nõuandeid, kuidas sellele sihtgrupile müüa! Iga osaleja alustab koolituse raames diginomaadidele suunatud teenuse disainimist - Indrek annab selleks vastava tööriista.

Töötuba, kus ettevõtja hakkab oma uut teenust looma või olemasolevat arendama.

Kohtumiseni 3. oktoobril!

* Seminaril osalemisega kinnitan, et olen teadlik ja nõustun, et koolitusel osalemise toetust käsitletakse vähese tähtsusega riigiabina (VTA). Loe juurde https://www.rahandusministeerium.ee/et/riigiabi. Registreerumisel kinnitab osaleja, et ettevõte ei ole raskustes ning nende VTA saldo lubab antud abi taotleda.

Järvamaa Turismipäev toimub PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtluse edendamiseks) projekti raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu toel.