Turismiasjaliste kevadine kokkusaamine Väätsal

Järvamaa turismiasjalised kogunesid 28. märtsil kevadisele kokkusaamisele Eesti Jalgrattamuuseumi saali.

Kokku tuli 31 turismist huvitatut, et kuulata sihtasutus Põhja-Eesti Turism uut juhatuse liiget Karmen Paju, vaadata Jalgrattamuuseumit ja arutleda turismiteemadel koos Järva Maavalitsuse ja Järvamaa Arenduskeskuse töötajatega.

Päev algas meenutustega möödunud turismimessist Tourest 2016. Osalejad jäid kogetuga rahule. Koos leiti, et rohkem tuleks valmistada vene keelset materjali, letis töötav inimene peab oskama vene keelt, sest messil liigub väga palju just seda keelt kõnelevat maksujõulist ja reisihuvilist klienti. Huvitava tähelepaneku tõi välja Türi muuseumi juht Erika Jaanhold, kes rääkis „ Tore oli näha, et täiesti vabalt suudeti rääkida naabri toodetest kui naaber oli kliendiga hõivatud, sest nii hästi tuntakse teineteise pakkumisi tänu tihedale koostööle. Meil on ikka väga ühtne meeskond" Tallinna turismimess tuleb kindlasti võtta plaanidesse ka järgmisel aastal.

Kesktalvel SA Põhja-Eesti turism ametisse nimetatud juhatuse liige Karmen Paju selgitas, millest seisneb sihtasutuse missioon ja kuidas ollakse seotud meie maakonnaga.

Valdo Praust viis kohaletulnud väikesele ringile oma loodud muuseumisse. Muuseumilooja märkis, et muuseumi sai avada ainult tänu 30 aasta pikkusele kogumistööle ja 3 aasta pikkusele maja renoveerimisele. Alates maist on taas muuseum hooajal avatud reedel, laupäeval ja pühapäeval.

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver andis ülevaate tõusudest ja mõõnadest turismistatistika vallas 2015nda aasta kohta meie maakonnas.  Tulemused olid igati rõõmustavad, sest külastatavus  tõusis vaatamisväärsustel 10% ja majutustes 13%. Kokku kasutas erinevaid turismiteenuseid 166 110 klienti.

Järva Maavalitsuse arendus- ja majandusosakonna juht Triin Pobbol palus esinemisteemaks küll „Arvamusfestival Järvamaal ja Järvamaa Arvamusfestivalil", seda teemat veab ta vabatahtlikuna, kuid samuti tõi ta turismiettevõtjaid puudutavaid sõnumeid oma tööandjalt. Nii kuulsid ettevõtjad Järvamaa märgist ning selle kasutusest ja välja kuulutatud turismi- ja turundusspetsialisti konkursist.

Järvamaa Arenduskeskuse juht Katrin Puusepp korjas vabas vestlusringis ideid, mida võiks ühistegevustena plaani võtta ja rahatuge küsida LEADER gruppidelt. Samuti peeti nõu, kuidas ettevõtjad saaksid kaasa aidata paremale turismiinfokeskuse toimimisele alates 2017st aastast.

Lõppu jäetud enesereklaami minutid täitusid uudistega Türi - Tamsalu matkateelt, Kallisaba puhkemajast, Järva-Jaanist killavoori toimkonnalt ja alpakafarmist, sest tulemas on esimene alpakafestival. Suvel on, mida oodata ja millest osa saada.

Järgmine kokkusaamine lepiti kokku nagu ikka sügisesse, kas oktoobrisse või novembri algusesse. Kokkusaamiskoht jäi lahtiseks.

Seniks aga sooviti üksteisele turistiderohket suve, sest hooaeg on kohe ukse ees.

Päeva võttis kokku

Piret Sihver