Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Üle-Eestiline edulugude konkurss „Õppimine on põnev!” on avatud!

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkurss 2020 „Õppimine on põnev!" on avatud 22. juunini 2020!

Selleks, et lood kõige ettevõtlikkumatest tundidest, projektidest, sündmustest, koolitustest, õppepäevadest või muudest tegevustest saaksid jutustatud suuremale hulgale huvilistele, on välja kuulutatud edulugude konkurss, millega soovitakse tunnustada inimesi, organisatsioone kui ka algatusi, mis väärtustavad ettevõtlikku hoiakut või on heaks näiteks ettevõtliku õppe metoodika rakendamisest.

Edulugude konkursi kategooriad:

Parim koostöötegu – tunnustame partnerite vahelist koostööd, olgu selleks kogukonnad, õppeasutused, asutused, ettevõtted, lapsevanemad jne. Koostööst sündinud tegevus väärtustab ettevõtlikku hoiakut või on eeskujuks ettevõtliku õppe metoodika rakendamisel.

2P (Parim Praktika) – tunnustame õpetajat, kes on välja töötanud ettevõtliku õppe rakendamiseks hea õppematerjali, -meetodi, -tegevuse, mis väärib laiemat tähelepanu.

Noorte algatus – tunnustatakse noort või noori, kes on algatanud ja ellu viinud koolis, kogukonnas vm silmapaistva teo.

Ettevõtlik haridustegu – tunnustatakse isikut, meeskonda või organisatsiooni, kes on algatanud tegevuse koolis, lasteaias, mis on panustanud noorte ettevõtliku eluhoiaku arendamisesse.

Lisaks annavad maakondlike arenduskeskuste koordinaatorid välja ka "Ettevõtliku kooli" „Aasta üllataja" auhinna, millega tunnustatakse piirkondlikke eestvedajaid, kes on õppeaasta jooksul rakendanud ettevõtliku õppe metoodikat, panustanud või olnud uuenduslikul moel eeskujuks ettevõtliku eluhoiaku kujundamisel.

Edulugusid on oodatud esitama kõik Järvamaa haridusasutused!

Maakonna edulugusid tunnustame 27. augustil 2020 Paide Muusika- ja Teatrimajas Järvamaa haridustöötajate õppeaasta avaseminaril.
Järvamaa edulugude tunnustamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja Järvamaa Omavalitsuste Liit programmist „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Üle-eestilisele konkursile pääsevad sel aastal ainult võrgustikuga liitunud haridusasutuste kolm silmapaistvamat edulugu.
Konkursi finaal leiab aset 05.11.2020 Tartus ERMis toimuval Haridusfestivalil, festivalile on oodatud kõik huvilised.

Edulugusid oodatakse kuni 22. juunini, loe lähemalt esitamise kohta SIIT

Noorte ettevõtlikkuse süsteemset arengut toetab haridusprogramm „Ettevõtlik kool".
Rohkem programmist siin.

Ettevõtlikkust ja edu!