Kodanikuhariduse inspiratsioonipäev „Targem kodanik, targem riik“

Eesti Rahvaülikoolide Liit kutsub rahvaülikoolide päeva tähistama inspiratsioonipäevale "Targem kodanik, targem riik" 17. oktoobril Tartu Laulupeomuuseumis. Konverentsi fookuses on kodanikuharidus.

Sel korral on fookusesse kodanikuhariduse tähenduse ja head praktikad. Inspiratsioonipäeva eesmärk on suurendada täiskasvanuhariduse valdkonnas tegutsevate organisatsioonide, koolitajate, kohalike omavalitsuste ja teiste arendusorganisatsioonide teaduslikkust kodanikuhariduse rollist ja vajalikkusest ning headest praktikatest Eestis. Antakse hoogu uute kodanikuharidusega seotud algatuste tekkeks!

Inspiratsioonipäev toimub 17. oktoobril Tartu Laulupeomuuseumis (Jaama 14, Tartu). Alustatakse kogunemisega kell 10.30 ja päeva lõpetatakse muuseumituuriga kell 15.45.

Päeva jooksul:

• Kuulatakse  ettekandeid, mis avavad nii seda, mida tähendab kodanikuks olemine, miks on meie riigi ja ühiskonna vaates oluline, et oleksime kodanikena aktiivsed, kuidas meie paigaidentiteet meid kodanikena võimestada saab ja kuivõrd mõistame end maailmakodanikena;
  • jätkatakse vestlusringis, et ühiselt arutleda, milliseid eeldusi ja tingimusi on vaja toetamaks hea kodaniku kujunemist.

Lisainfo ja registreerimine: https://rahvaulikoolideliit.ee/projektid/acf/inspiratsioonipaevad/

Uudise edastas:

Maile Kesküla