SA Järvamaa vabaühenduste konsultandina asus tööle Maile Kesküla

Sihtasutuse Järvamaa vabaühenduste konsultandina asus 7. märtsil tööle Maile Kesküla.

Maile on  töötanud vabaühendustes nii palgalise kui vabatahtlikuna üle 20 aasta. Ta tunneb hästi vabaühenduse hingeelu, nii rõõme kui raskusi. Omab pikaajalist kogemust vabatahtlike kaasamisel, sündmuste korraldamisel kui asjaajamisel. Lisaks on Maile tegelenud sotsiaalhoolekandega, mis andis talle hindamatu kogemuse inimeste abistamisel ja nende isiklike murede mõistmisel. See on juurutanud temas huvi ja soovi inimesi kuulata ja võimalusel aidata.

Maile on osalenud ka rahvusvahelistes misjoni- ja koolitusprojektides, mis on oluliselt avardanud tema silmaringi ja mõistmist meie endi heaolu osas.

Maile on 7 aastat löönud kaasa pop-up kohviku "Amps, lonks ja õlekõrs" tegemistes. Lisaks aitab ta kaasa Arvamusfestivali toitlustusvaldkonna juhina.

Meie uus vabaühenduste konsultant Maile usub, et vabaühendustel ja laiemalt kodanikualgatusel on meie maakonna arengus oluline roll. Inimesed tahavad elada ikka seal, kus on hooliv kogukond ja eristuvad kodanikualgatused. See näitab, et inimesed ei looda ainult riigi või kohaliku omavalitsuse peale, vaid suudavad ka ise oma probleeme lahendada. Riigi ja kohaliku omavalitsuse ülesandeks on selliseid algatusi rohkem toetada.

Maile nimetab enda tugevusteks kohusetundlikkust, otsekohesust ja head kuulamisoskust. "Soovin olla maakonna vabaühendustele abiks nii toetava ja optimistliku suhtumise kui ka praktilise abiga. Järvamaal luuakse kodanikualgatuse korras suuri ja vägevaid asju, loodan, et see ikka jätkub!"

Maile kuulub ka Järvamaa Lasterikaste Perede ühendusse, tema peres kasvab 4 last.

Vabaühenduste konsultandi tööülesanneteks on alustavate ja tegutsevate vabaühenduste ning sihtasutuste nõustamine, koolituste ja infopäevade korraldamine, maakonna vabaühenduste tunnustamissündmuste läbiviimine, ettevõtmiste korraldamine ja koordineerimine ning üle-eestilistes projektides kaasalöömine.