Selgusid Järvamaa tublimad kodanikualgatuses 2021. aastal

24. novembril 2021 pärjati Järvamaa tublimaid aasta tegijaid kodanikualgatuses. SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa tunnustasid tublimaid kokku viies kategoorias, koos eripreemiatega märgiti ära kuus parimat tegijat.

Hõisati välja kogukonda toetav ettevõtte, aasta mittetulundusühing, aasta vabatahtlik ja aasta vabatahtliku eripreemia, hea algatus ning aasta sädeinimene.

JÄRVAMAA KOGUKONDA TOETAV ETTEVÕTE

PMT OÜ

„Paide masinatehas (PMT OÜ) on Paides pikalt tegutsenud ettevõte, keson oma tegutsemise aja jooksul palju panustanud kohaliku elu toetamisse. Viimased esiletõstmist väärivad toetused on nt: Paide Teatri lavadekoratsioonid, Arvamusfestivali lava valmistamiseks mõeldud vahendid, MTÜ Uus Ruum noorte stuudio aluse ehitus. Samuti panustab ettevõte SA Järvamaa Kogukonnafondi Noor Spetsialist. PMT OÜ asus toetama ka ühe noore sportlase (Marielle Kleemeier) eesmärki minna olümpiale".

JÄRVAMAA AASTA MITTETULUNDUSÜHING

MTÜ Uus Ruum

„MTÜ Uus Ruum eestvedamisel toimus 2021. aastal Paides neljas ruumieksperiment. See on julge ettevõtmine, mis on suunatud kogukonnale (aga mitte ainult- ka väljastpoolt Paidet tulevatele inimestele). Paide ruumieksperimendi eesmärgiks on kujundada linna keskväljak ümber heaks avalikuks ruumiks. MTÜ on suutnud luua vabatahtlikest ja siinsest kogukonnast tugeva meeskonna, kes valdavalt tegutsevad õhinapõhiselt ja soovivad pakkuda inimestele head, kaasaegset, uudset ja hubast kohta linnaruumis."

JÄRVAMAA HEA ALGATUS 2021

"33 kõnet"

„Paide Teater alustas aastal 2021 erinevate kogukonda kaasavate ettevõtmistega. "33 kõnet" on üks neist aktsioonidest, mis pälvis üle-eestilist tähelepanu. "33 kõnet" oli aktsioon, millega kogunesid inimesed 33 päevaks Paide keskväljakule, et kuulata 33 tuntud inimese mõtteid meie võimalikest valikutset - kuhu edasi? kuidas edasi? Kõik peetud kõned on tänaseks koondatud ka raamatukaante vahele. Paide Teatri aktsioon "33 kõnet" on osa mitu aastat vältavast ettevõtmiste sarjast Paide 3000. Paide Teater on ette võtnud korraldada erinevaid aktsioone, lavastusi, loenguid, kohtumisi ja see kõik kokku on Paide 3000". Teater ise ütleb, et "Me üritame selle projektiga luua Paidele utoopiat." Paide Teater on midagi palju enamat kui teater, nad on kogukonna võimestajad. Nende ideed on värsked, julged, samas lihtsad ja elevust tekitavad".

JÄRVAMAA AASTA VABATAHTLIK

Martha-Beryl Grauberg ja Karola Jaanof

„Martha ja Karola veavad Paides vabatahtlikena Eestis tuntud ja populaarset tüdrukute tehnoloogia ringi HK Unicorn Squad (Paides tegutsedes on nimeks Paide Unicorn Squad). See on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Paides alustas ring 2019. aastal ja nüüd on jõutud neljanda kursuseni. Ettevõtmise eesmärk on äratada ja kasvatada tehnikaalast huvi tüdrukute seas läbi praktiliste ülesannete. Koos on nad läbi viinud ka Paide keskväljakul õpitoa ja korraldanud (juhendanud) koos Unicorn Squadi eestvedajatega (nt Taavi Kotka) ka suviseid laagripäevasid.

Aasta tublima vabatahtliku eripreemia

Merike ja Sulev Einma

Need inimesed usuvad noortesse, isamaalisse kasvatusse, oskustesse. Nad on tegusad ja pühendunud. Lisaks noorte kotkaste rühma tööle on neil suur ja oluline panus Kaitseliidu järelkasvu kasvatamisel. See tandem on isamaaliku suhtumisega, kandes endaga kaasas Kaitseliidu väärtusi ja nad teevad tööd ning tegutsevad selle nimel juba pikki aastaid.

JÄRVAMAA AASTA SÄDEINIMENE

Sille Pudel

Tema panus kogukonna tegevustesse Roosna-Allikul, Paide linnas on ülimalt suur. Ta panustab kogu omavalitsuse külade arengusse. Ta on juhatanud Paide linna külavanemate mõttekodade ja teinud seda õhinaga, vabatahtlikult. Ta haarab kinni erinevatest võimalustest ja pakkumistest mis on seotud kogukondade võimestamisega. Ta panustas südamega ja palju sellesse, et Paide linna külad saaksid olla väljavalitud Arukate külade programmi. Alati särasilmne, sõbralik, energiast pakatav, kellest võiks eeskuju võtta kõik kes tahaksid midagi ära teha kogukondade, külade heaks. Tal on alati olemas kindlad plaanid, siht ja nägemus külade arengust. Ta otsib alati võimalusi kuidas oma ideid ellu viia, avatud mõtlemise, nägemisvõimega ja suurem osa tema ideedest saavad ka ellu viidud. Sille on aktiivselt tegev mitmes MTÜs.

Täispikk video tunnustamisest on leitav  SIIT

Järvamaa Omavalitsuste Liidu (Helje Mets) pildigalerii leiate SIIT

Nominentide ja tublimate pikemaid lugusid saab lugeda SIIN

Piltidel võitjatele kingitud Resa Tiitsmaa käsitöönukud