Parimad Edulood ja tunnustatud õppeasutused on selgunud!

Ettevõtliku kooli korraldatud Haridusfestivalil 2018 tunnustati maakondade parimaid koolide õppeprojekte ning tervitati 28 uut õppeasutust, kes on oma süsteemse tööga pälvinud kvaliteedimärgi „Ettevõtlik kool".

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juhatuse liige Pille Sööt tõdes, et tulevikuhariduse võtmeküsimuseks on see, kuidas tuua rohkem põnevamat ja kaasavamat õppimise metoodikat koolidesse ja lasteaedadesse. "Oluline on, et õpetajad keskenduksid tunnis lisaks enda ainele ka õpilastes teiste oluliste pädevuste arendamisele. Enam ei saa õpetada vanaviisi ning tuleb leida uusi mooduseid, et arendada noortes just neid oskuseid, mida nad tulevikuks vajavad," selgitas Sööt.

Läbi edulugude konkursi soovib haridusprogramm "Ettevõtlik kool" selliseid häid näiteid eeskujuks tuua. Edulugude konkursile esitasid õppeprojekte koolid üle Eesti, finalistid valis välja üle-eestiline žürii ning parimad selgusid Haridusfestivalil žürii ja publiku häälte põhjal.

EDULUGUDE KONKURSI TULEMUSED lühidalt ja allpool pikemalt

Parim heategu kogukonnale

1. Kiviõli 1. keskkool
2. Uuemõisa kool
3. Jõõpre kool

Parim noorte algatus

1. Paide Hammerbecki põhikool (endine Paide gümnaasium)
2. Vaimastvere kool
3. Türi põhikool

Parim koostöö partneriga

1. Kohtla-Järve Järve gümnaasium
2. Saverna põhikool
3. Kadrioru Saksa gümnaasium

Põnevaim  tund

1. Väätsa põhikool
2. Tartu rahvusvaheline kool
3. Võru Kreutswaldi kool

Ettevõtlik lasteaed

1. Türi lasteaia kesklinna õppekoht
2. Kohtla-Järve Kirju-Mirju lasteaed
3. Taebla lasteaed

Järvamaa edulugude lühikokkuvõtted:

Türi lasteaia kesklinna õppekoht „Kingitus 100le Türi linna klienditeenindajale"
Türi Lasteaia Kesklinna maja Metsaottide rühma 4–5aastased lapsed meisterdasid savist geomeetriliste kujundite õppimise käigus Eesti lipu värvides kaelaehteid. Tööhoog oli nii suur, et ehteid sai kokku üle 100. Ehetega üllatati tänutäheks linna klienditeenindajaid.

Paide Hammerbecki põhikool (endine Paide gümnaasium) etendus „Päris tõde"
Paide Gümnaasiumi gümnasistid Andriana Lomakina ja Erlanne Vahter lavastasid praktilise uurimustööna Paide Muusika-Teatrimaja teatrisaalis muusikalise etenduse „Päris tõde". Stsenaariumi valmis noorte endi sulest, samuti võeti ette elluviimine.  Ettevalmistusprotsess ja teostus sisaldasid muuhulgas lavastusega seonduvaid finantstegevusi, reklaami, lavakujundust ja kostüüme. Õpilastel õnnestus tegevusse kaasata paljud koolikaaslased, vilistlased ja õpetajad, kes panustasid omalt poolt etenduse kordaminekusse. Lõpptulemusena jõudis lavale publikult rohkeid kiidusõnu teeninud muusikaline etendus.

Türi põhikool „Õiepäev"
Õiepäev oli teistmoodi õppimise päev, mille eesmärk oli abistada noori oma tuleviku planeerimisel ning süvendada ühtsustunnet. Üritusse oli kaasatud kogu koolipere ehk umbes 560 inimest. Tunde andsid oma inspireerival moel kooli head sõbrad ning Türi endiste ja praeguste koolide vilistlased. Ka kooli territooriumil toimus noortele erinevaid siduvaid tegevusi ja meelelahutust.

Väätsa põhikool „Kosmoseprogramm"
Väätsa Põhikooli Kosmosepäev tähendas teisisõnu Kosmoseprogrammi pikemast teadusprojektide seeriast esimese heeliumpalli starti. Esimese lennu eesmärk oli õppida teadusjaamaga sidet pidama, lendu korraldama ning süüdata stratosfääris säraküünal. Spetsiaalselt korraldatud meisterdamise töötubades ja tegevustes osales ligi 100 noort ja täiskasvanut. Õpilastelt nõudis see projekt poole aasta pikkust iganädalast ja lõpus ka igapäevast pühendumist. Tegutseti kolmes meeskonnas: insenerid, programmeerijad ning kommunikatsiooni ja sündmuskorralduse tiim, õpilased said kogemuse läbi erinevate vastutusvaldkondade rollide täitmise.

Haridusfestivalil tunnustati Ettevõtliku kooli standardiga neid koole ja lasteaedu, kus on ette võetud organisatsiooni kujundamine tervikuna ettevõtlikuks koolis ja lasteaiaks.

Ettevõtlike koolide ja lasteaedade nimetust saavad uhkusega kanda veel 28 haridusasutust üle Eesti.

Järvamaal said baastaseme tunnustuse osaliseks Roosna-Alliku põhikool ja Türi ühisgümnaasium

Ettevõtliku kooli võrgustik on laienenud hoogsalt üle Eesti, võrgustikku kuuluvad: Saaremaal 7 kooli, Pärnumaal 12 kooli, Läänemaal 4kooli, Raplamaal 4kooli, Lääne-Virumaal 12 kooli ja 3 lasteaeda, Järvamaal 11 kooli, Viljandimaal 5 kooli, Valgamaal 5 kooli ja 1 lasteaed, Võrumaal 7 kooli, Põlvamaal 6 kooli, Tartumaal 3 kooli, Jõgevamaal 5 kooli, Ida-Virumaal 14 kooli ja 4 lasteaeda. Kokku kuulub võrgustikku 102 kooli ja 8 lasteaeda ning jätkab laienemist.

Pilte Haridusfestivalist saad vaadata SIIT

Teate edastas: