Järva valla projektitoetuse esimese taotlusvooru taotluste esitamise tähtaeg on 1. veebruaril

1. veebruariks 2024 (kaasa arvatud) ootab Järva vald projektitoetuse taotlusi Järva valla elanikele suunatud ja nende huvides toimuvale tegevusele kultuuri, hariduse, spordi, noorsootöö, sotsiaaltöö, tervise, turvalisuse, elukeskkonna, keskkonnakaitse ja külaliikumise edendamiseks. Toetust saab küsida mittetulundusühing, sihtasutus, seltsing või füüsiline isik.

Projektitoetuse ülempiir on 2000 eurot, omafinantseering peab olema vähemalt kümme protsenti. Tegevusi saab ellu viia 2024. aasta jooksul. Projektitoetuse esimeses taotlusvoorus võib taotleja esitada kuni kaks projektitaotlust. Töötasu, sh projektijuhtimise tasu, võib olla kuni 50 protsenti projektitoetusest ning meenetele ja auhindadele võib kuluda kuni kümme protsenti.

Taotlus palutakse võimalusel esitada e-toetuste süsteemis SPOKU (lingi leiab Järva valla veebilehel Mittetulundusliku tegevuse toetamine - Järva vald (jarvavald.ee)).

Hiljemalt 31. jaanuariks 2024 eelmise aasta tegevustoetuste aruandeid ning 2023. aastal projektitoetust saanud projektide aruandeid.

Teistest toetustest: projekti kaasfinantseerimise toetuse taotlusi saab esitada eelarveaasta jooksul. Nendele tegevustele, mida taotleja ei näinud ette enne 1. veebruari ja 1. septembri projektitoetuste taotlusvoore, on võimalik esitada taotlus projektitoetuse reservist toetuse eraldamiseks.

Vallavalitsuse korraldused 2024. aasta tegevustoetuse, spordiklubi toetuse ja usulise ühenduse toetuse taotlejatele (taotlused esitati hiljemalt 1. septembriks 2023) edastatakse pärast Järva valla 2024. aasta eelarve kinnitamist.

2023. aastal toetas Järva Vallavalitsus projektitoetuse I taotlusvoorust 84 projekti elluviimist 71 980 euroga, projektitoetuse taotlusvoorust 28 projekti elluviimist 15 415 euroga ja projektitoetuse reservist sai toetust kaks projekti (kokku 750 eurot). Projekti kaasfinantseerimise toetusi jagati 23 projekti elluviimise toetamiseks (kogusummas 11 415,40 eurot), spordiklubi toetust sai neli spordiklubi (kokku 14 400 eurot) ja tegevustoetust 40 ühingut (kogusummas 18 675 eurot). Viit usulist ühendust toetati kokku 34 200 euroga.

2024. aasta mittetulundusliku tegevuse toetusfondi maht on kavandatud peaaegu sama suur kui 2023. aastal.

Abi ja nõu projektitaotluste esitamisel ja aruannete koostamisel saab arendus- ja majandusosakonna juhatajalt Triin Tippilt (520 7938, Triin.Tippi@jarva.ee).