EDULOO PEALKIRI: Kirjad kuningakotta
ÕPPEASUTUSE NIMI: Imavere Põhikool
EDULOO ESITAJA: Tiina Lohur
EDULOO EESTVEDAJA: Gerly Lehtmets
KLASS/VANUSERÜHM: 4. klass
TEGEVUSE ALGUS- JA LÕPPKUUPÄEV: november 2018 – august 2019

TEGEVUSE EESMÄRK: Meie projekti algus oli võrdlemisi juhuslik. Ühel päeval küsis õpetaja klassilt inglise keele tunnis, kas nad teavad, mis päev on. Pakuti erinevaid variante, kuid õpetaja oodatud vastust ei tulnud. Tegu oli prints Charlesi, Inglismaa järgmise kuninga 70. sünnipäevaga. Lapsed leidsid, et tuleks õnne soovida. Meisterdasimegi kaardi, kirjutasime õnnesoovid ja saatsime need 4. ja 5. klassi nimel teele. Rääkisime tol päeval veel pikalt, kes on Briti kuningliku perekonna liikmed ja millega nad tegelevad. Ühtlasi rääkisime troonipärimisjärjekorrast ja erinevatest kuningliku perega seotud rekorditest. Oli põnev tund, kus õppisime kõik palju uut. Kui õnnitluse saatmine, hakkas juba meelest minema, saime Buckinghami paleest ka vastuse, mis tekitas palju elevust, sest kui tihti ikka juhtub, et saad kirja tulevaselt kuningalt?!
Jõulude ajal hakkasime mõtlema, et oleks tore sellest pikem projekt teha ja nii lähemalt kuningliku perega tutvuda. Aasta algul meisterdasime 4. klassi õpilastega õnnitluskaardid, valisime kuningapere liikmed, kellele õnnitluskaarte saata soovime, ja loosisime need omavahel ära. Panime sünnipäevad ja pulma-aastapäevad kalendrisse kirja ning valmistasime ette kaartide sisu.
Käisime kohalikus postipunktis uurimas, kui palju kaardi saatmine Suurbritanniasse maksab ja kui kaua läheb selle kohalejõudmiseks. Seejärel hakkasime kaarte tasapisi postitama.
Lisaks õnnitluste saatmisele oli õpilastel kohustus selle inimese kohta, kellele nende tehtud kaart saadeti, arvutiõpetuse tunnis ka slaidiesitlus koostada. See osutus üsnagi keeruliseks, kuid oli õpetlik väga mitmes mõttes.

TEGEVUSE LÜHIKIRJELDUS: Kes meist poleks tahtnud olla vapper muinasjutuprints või kaunis printsess? Sellest unistab vaat' iga laps. Kaugel-kaugel, seitsme maa ja mere taga, ent tegelikult lähemal kui meile tundub, elavad aga päris printsid-printsessid ning suisa kuningad ja kuningannadki.
Briti kultuuriruumis on õnnitluskaartide saatmine väga tavapärane, ent Eestis enam mitte nii väga. Otsustasime ühendada inglise keele õppimise, kultuuriga tutvumise ja kaunid kunstid ning saata tähtpäevade puhul õnnitluskaardid just nendele printsidele-printsessidele, kelle asemel nii mõnigi kord tahaksime olla.
Valisime materjalid, meisterdasime kaardid, kirjutasime sisse, arvutasime saatmise rahalise ja ajalise kulu ning panime kaardid teele. Koostasime kaardisaajate kohta arvutiõpetuses ka vahvad ettekanded, kinnistades nii infootsingu oskust ja teisi digipädevusi. Ja kui kaartide saatmise elevus hakkas juba hääbuma, tulid esimesed vastusedki – kroonitud pead saatsid meile tänusõnu, pilte ja postkaarte!

PARTNERITE KAASAMINE:
1. Kohalik postipunkt, õpilaste juhendaja kirja saatmisel
2. OÜ Papimamma, varustas õnnitluskaartide valmistamiseks vajalike materjalide ja töövahenditega