EDULOO PEALKIRI: Nutivaba Metsajõe laager
ÕPPEASUTUSE NIMI: Paide Hammerbecki Põhikool
EDULOO ESITAJA: Kairit Wirth
EDULOO EESTVEDAJA: Helen Trug ja õpilasesindus
KLASS/VANUSERÜHM: Kogu kool, 1.-9. klass
TEGEVUSE ALGUS- JA LÕPPKUUPÄEV: 4.-5. juuni 2019

TEGEVUSE EESMÄRK: Projekti eesmärk oli viia kogu kooli õpilased kaheks koolipäevaks ja üheks ööks loodusesse telkima ning seal tegutseda koos aktiivselt, nutivabalt, saada ise oma igapäevaste toimetustega toime. Laagri eestvedaja on kooli huvijuht Helen Trug, kes tegutseb kõikide tegevuste planeerimisel koos õpilasesinduse liikmetega. Õpilastega koos planeeritakse laagritegevused, paika seatakse söögikorrad, 8.-9. klasside õpilased aitavad korraldada tegevusi algklassidele, kutsutakse üllatuskülaline.  Toimub traditsiooniline tuletõrjeolümpia, mis on meie kooli aastalõpuüritustel toimunud pikemat aega. Töötubades õpitakse või kinnistatakse praktilisi oskusi kõikidest õppeainetest, mida klassiruumis nii hästi teha pole võimalik. Eesmärgiks meeskonnatöö, langetada kiirelt praktilisi otsuseid ja tunda, et koolikaaslane saab mind paljudes tegevustes toetada ning aidata.

TEGEVUSE LÜHIKIRJELDUS: Paide Hammerbecki põhikooli viimase koolinädala kaks koolipäev ja öö möödusid Metsajõel. Kogu koolipere õpilastel ja õpetajatel toimus nutivaba laager looduses. Laagrisse tulek ja kojuminek sujus ladusalt tänu lapsevanematele. Päevakava pakkus palju koostegutsemise rõõmu. Kõik õpilased osalesid tuletõrjeolümpial ning töötubades. 1.-4. klassidel olid need eraldi suurematest, et kõigil oleks jõukohased tegevused. Töötubades tehti kunsti, mängiti liiklusmänge, spordimänge, noaga täpsusvise, õpiti taimi tundma ja meisterdati kiirelt kolmest taimest herbaarium, treeniti osavust jne. Erinevaid töötube oli üle 20. Et õigel ajal õigesse kohta jõuda oli igal grupil territooriumi kaart ning ajagraafik, mille abil oli vaja täpselt liikuda. Laagris oli 4 toidukorda. Meie kooli kokad kostitasid meid maitsvate roogadega. Toidud toodi laagriplatsile Paidest. Toidujagamine oli lastele omamoodi kogemus, sest tekkis pikk järjekord. Et toota vähem ühekordseid plastiknõusid, pidi igal lapsel olema joogitops kodust kaasa võetud. Oma tassi pidi igaüks ise pesema. Järgmisel aastal ei kasuta me enam ka ühekordseid taldrikuid. Õhtul oli ühine laulupidu. Muusikaõpetaja saatis õpilasi akordionil ja vene keele õpetaja kitarril. Lauldi üldtuntud seltskonnalaule, abiks olid laululehed. Õhtul oli ka ühine tordisöömine ning õpilastele esinesid Udo Sepp ja Carlos Ukareda. Teise päeva hommik hakkas ühise võimlemisega. Kes soovis, sai veel sõpradega koos mängida või muidu loodust nautida. Selleaastane laager möödus tõeliste suveilmadega. Kes selleks ajaks ei olnud veel päevitunud, sai korraliku jume.

PARTNERITE KAASAMINE:
1. Lapsevanemad, kelle abil sai organiseeritud transport laagrisse ja tagasi. Vajadusel aitavad ka telke üles seada.
2. Lapsevanemad, vilistlased said pakkumise töötubade korraldamiseks. Huvilised viisid läbi töötoad joogas, jalgpallis, õhkpüssist laskmises.
3. Helitehnika abi kooliraadio poiste poolt ja Meelis Välimäelt.
4. Järva Tarbijate Ühistu toitlustus koolisöökla poolt.