11.09.18

 

 

Suurim üle-eestiline kodanikuühiskonna nädal - Ühisnädal, tuleb taas!

Kutsume üles kõiki ühendusi, kogukondi, ettevõtteid ja aktiivseid kodanikke korraldama erinevaid sündmusi, et haarata tegevustesse kõik Eestimaa kodanikud ja seeläbi tähistada kodanikuühiskonna sajandat tegutsemisaastat.

Juba kuuendat korda toimuv Ühisnädal on sellel aastal pühendatud aktiivsele kodanikule ja kodanikuühiskonna arengule üldiselt viimase saja aasta jooksul. Ühisnädala keskne teema on 100 aastat kodanikuühiskonda Eestis seoses 26. novembril 1918. aastal Maanõukogu poolt vastu võetud määrusega Eesti kodakondsuse kohta, ehkki seltsiliikumise ajalugu ulatub lausa 18. sajandisse.

Ühisnädalal toimub üle Eesti palju põnevaid sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus.

Enda sündmustest on võimalik anda märku kuni 11. novembrini 2018 Ühisnädala veebiaadressil: 
http://uhisnadal.ee/esita-enda-sundmus/

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mida korraldab Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koostöös partneritega. Sellel aastal toimub Ühisnädal juba kuuendat korda ja leiab aset 26. novembrist kuni 2. detsembrini, kodanikupäeva lähistel, üle Eesti.

Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EV100 toimkond.

Lisainfo:

www.uhisnadal.ee

Pressiteate edastas:

Riina Nõupuu

MAK-võrgustiku turunduse projektijuht

GSM: 5597 5839

Riina.noupuu@arenduskeskused.ee

  • 2018. a sündmuste info lisandub peagi.
  • Hoia pilt peal ka Facebooki lehel. 

Toimetaja: TAIVE SAAR