Eesti reisikorraldajad väisasid kevadiselt värsket Järvamaad

Kui veebruaris Tallinnas turismimessil messilaua taga arutasid Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver ja Katrin Virkus Sule Vip reisidest maakonna seminarivõimalusi, ütles ühel hetkel Katrin, et „Pole vist ammu Järvamaal tootetutvustusreisi olnud. Äkki on aeg?" Sealsamas messilaua taga löödi käed ka vastuvõtjatega, sest kõik osalesid ka messil ning lubati reisikorraldajad maale tuua kevadel.

Mõeldud tehtud. 26.aprillil väisas 18 Eestimaa reisikorraldajat Järvamaa uusimaid, värskemaid ja paremaid turismipalu. Esindatud olid kõik suuremad reisikorraldajad, kes Eestisse turiste toovad ning neile meie kaunist riiki näitavad. Programmi koostas ja päeva juhtis Piret Sihver Järvamaa Turismiinfokeskusest.

Kuna mõne viimase aasta jooksul on turismivallas Järvamaal palju muutunud, oli ka, mida näidata. Romantiline Hindreku talu ja peomaja, Ehe märgise saanud Eesti piimandusmuuseumi kohukese töötuba, vaid aasta vanune Türi elamuspark, uuenenud Eesti ringhäälingumuuseum ja Vaksali kohvik Türil, nunnud alpakad Wile farmis, vaimustav Eesti jalgrattamuuseum ning õhtu lõpuks suurepärases kvaliteedis Jäägri villa.

„ Teil on nii heal tasemel muuseumid. See on nii kõva sõna. Me oleme siiralt vaimustunud" kiitis Helina Rahuoja Tallinntourist Järvamaa muuseumite taset. „Nii toredasti tehakse koostööd ja kutsutakse naabrit ka külastama. Muljetavaldav. Ja kui maitsva kohukese ma tegin!"

Reisikorraldaja hinnang: „Meeldis väga näha inimesi, kelle silmad säravad. Panin tähele eestlasele omast tagasihoidlikkust, et rajasin talu/muuseumi/villa, palun vabandust, rohkem pole jõudnud. Vastupidi, need inimesed võiks olla uhked enda üle, nad on supertublid. Loodan väga, et saan edaspidi järvakatega rohkem koostööd teha."

Reisikorraldajad hindasid reisi korraldust ja nähtut väga positiivselt, mõne objekti puhul lausa ülivõrdeis. Tagasisides märgiti, et soovitakse veel Järvamaad külastada. Erihuvid oleksid välismaalastele pakutavad käsitöötalud, toidutalud või pruulikojad. Siitpoolt lubasime, et kui midagi põnevat tekib, kohe kutsume.

Aitäh vastuvõtjaile, ilma teieta seda reisi poleks sündinud. Aitäh Türi vallavalitsusele bussi eest.

 

Teate koostas:

Piret Sihver

Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant

piret@jarva.ee

3850400