EAS pakub tuge ettevõtjatele välismessidel osalemisel

Kui siiani on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetanud ettevõtete osalemist välismessidel riiklikel ühisstendidel, siis nüüd saavad ettevõtted lisaks taotleda riigi tuge eraldi messiboksi välja panemiseks, mis aitab ettevõtjatel osaleda just neile kõige olulisematel erialamessidel.

Ühismessidel osalemine on Eesti ettevõtjatele olnud väga kasulik, kuid uus toetus annab suurema vabaduse osaleda messidel, kus riik ühisstendiga väljas pole.  Välismessidel osalemise toetus on suunatud väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtete rahvusvahelistumise ja ekspordi kasvu suurendamisele.

Toetust antakse messil eksponendina osalemiseks ning tootenäidiste transpordiks. Toetuse kogueelarve on 2 miljonit eurot, ühele projektile saab toetust taotleda 3000 kuni 50 000 eurot. Projekti saab ellu viia kuni kahe aasta jooksul ning selle käigus võib osaleda ka rohkem kui ühel messil. Ettevõtetel on võimalus taotleda toetust ka ühiselt, et osaleda messil partneritena. Toetuse taotlemise täpsemad tingimused on leitavad SIIT.    

Täpsemat infot ühisstendide koosseisus rahvusvahelistel messidel osalemise kohta leiab SIIT

 

Allikas: EAS info- ja tugikeskus, 627 9700, info@eas.ee