Tanklas peatuvale turistile antakse vihjeid, kuhu seada sammud Järvamaa avastamiseks

Täna paigaldati viimane kolmest uuendatud Järvamaa turismikaardist Alexela avatava tankla parklasse. Juba hilissügisel said uue katte Kükita grilli juures ja Aravete Circle K tankla parklas asuvad kaardid. Nüüd annavad maanteeäärsed kaardid turistile vihjeid, kus ta asub, milline on Järvamaa ta teel ning mida külastada sel teekonnal.

Taaskasutasime vanu, 2012 aastal paigaldatud tahvleid. Need Järvamaa kaardid vajasid hädasti uuendamist, sest need olid väga vananenud infoga ja kate oli päikesekahjustustest pleekinud ja nurgad rebenenud.

2012 aastal tehtud kaartide puhul arvasime, et välja toodud objektid ei tohiks ajas oluliselt muutuda või kaardilt lähiajal kaduda. 7 aastat on päris pikk aeg ja nii päris ei läinud. Tänaseks on turistile suletud mitmed sellel kaardil olnud objektid, mille üle tol ajal uhkust tundsime.

Kõik kolm kaarti on väliselt justkui sarnased, aga sisult täitsa erinevad. Uue kontseptsiooni järgi valisime igale kaardile välja ainult need objektid, mis jäävad selles parklas peatuvale turistile teele nö lähiümbrusse. Piibe maanteel liikujale andsime vihjeid rohkem selle piirkonna kohta ja Tallinnast-Tartusse kulgejal on natuke teised objektid.

Sensitiivsuse tõttu vältisime infot näiteks toitlustuskohtadest, need saab kaardi ees seisja kätte QR koodi kasutades, mis juhatab lahkelt otse www.visitjarva.ee-sse , kus info kogu aeg värske.  Välja jäid toidukohad seetõttu, et tekivad ja kaovad kiiremini kui kaarte jõuab uuendada ning iga kaardi kõrval on rahvale meelepärane kiirtoidukoht. Mitmekeelsus kaardil annab võimaluse nii sise-kui välisturistidele saada aimu Järvamaa  mõisatest, muuseumidest, teemaparkidest, ujumiskohtadest ja loodusimedest. Lisaks illustreerivale fotomaterjalile leiab kaardilt ka maakonna turismiinfo kontaktid.

Kaardid on valminud Järvamaa Arenduskeskuse, Järvamaa Omavalitsuste Liidu, E.O.Mapi ja Saara kirjastuse koostööna.

Teate koostas

Piret Sihver

turismiinfokonsultant

Järvamaa turismiinfokeskus

Keskväljak 8, Paide

info@visitjarva.ee

+372 3850 400

www.visitjarva.ee