Järvamaa Ettevõtlusnädala teine päev - Ettevõtluspäev

Eesti ettevõtlusnädala teine päev Hindreku turismitalus Järvamaal andis sisukokkuvõttes lubaduse kokkutulnud ettevõtjaile olla inspiratsioonipäevaks, kuidas muutuste tuules toime tulla. Kohale oli tulnud huvilisi 30 ringis ja otseülekannet veebis jälgis teine samapalju.

Oma julgustavaid sõnumeid pakkusid: ettevõtja ja Maakondlike Arenduskeskuste koordinaator Anu Kivi,  Tõnu Vanajuur AS Amserv Grupi finantsjuht, Loovusaida strateegiakonsultant, mentor ja juhtimiskoolitaja Indrek Maripuu ning Andres Kuusik  Tartu Ülikooli turunduse õppejõud.

Ühine nimetaja kõigil esinejatel oli kogu maailmas leviv koroona ja selle mõju majandusele ning meie ettevõtlikkusele. Kuidas sellesse suhtuda, mis juhtus kevadel 2020? Mis saab edasi?  Kaua veel? Küsimusi oli palju, vastuseid hetkel veel vähe.

Anu Kivi andis edasi kokkuvõtte ettevõtjate küsitlusest, mis viidi läbi kevadel ja nüüd sai otsad kokku võtta. Ettevõtjad tundsid huvi, kuna koroona teine laine on taas tulnud, kas tuleb küsitlusele ka jätk?

Tõnu Vanajuur jagas nippe, mis Amservi puhul töötasid ja mis väga mitte.

Loovusaida juhtimiskoolitaja Indrek Maripuu arvas, et kriis on võimaluste aeg. Head kriisi ei saa raisku lasta.

Andres Kuusiku esitluses anti nõu, et kaevutagu pinnasest sügavamale. Mõtelge järele, mis annab ettevõttele tiivad? Mida saab sama ressursiga oma klientidele uut pakkuda?

Lõppkokkuvõtteks võib öelda, et oli emotsioonidest ülesköetud päev, mis igati haaras ja pani kaasa mõtlema. Järvamaa Arenduskeskus tänab kohaletulnuid, vastuvõtjat Hindreku pererahvast, esinejaid ja veebijälgijaid. Aitäh!

Ettevõtlusnädal jätkub nädala lõpuni ja finaaliks on Järvamaa ettevõtete tunnustamisgala juba reedel 9.oktoobril Paide raekojas.

Ettevõtlusnädala läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.