Järvamaa Ettevõtlike Naiste klubi esimene hooaeg oli edukas

Järvamaa ettevõtlikud naised kogunesid esmakordselt 2020. aasta oktoobrikuus Järvamaa Ettevõtlusnädala ürituste raames. Nad tulid kõik kuulama koolitajat - Evelin Org, kes rääkis teemal „Bränd nimega SINA". Kohtumine oli sisukas ja esineja poolt koostatud raamat andis mitmeid praktilisi nõuandeid, millest ja kuidas peaksid naised alustama, et iseendast vormida bränd ja see teistele „maha müüa". Peale seminari soovisid osalejad ka edaspidi kohtuda, et ettevõtluse teemadel arutleda ja ennast külalislektorite kaasabil ka täiendada. Nii tekkiski mõte hakata koos käima vähemalt neli korda aastas ja klubile sai nimeks Järvamaa Ettevõtlike Naiste klubi.

Tänaseks on toimunud veel lisaks 3 seminari erinevatel teemadel, mida osalejate küsitluse alusel välja valisime.

 • Märtsikuus oli võimalus kohtuda vaid läbi helesinise ekraani ja seda me ka tegime. Seminari külaliseks oli Signe Ventsel, kes on Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni liige, ettevõtluse lektor ja ettevõtluse mõtteviisi viljeleja. Virtuaalne koosviibimine andis osalejatele võimaluse kaasa mõelda, oma kogemusi ja arvamusi avaldada.
  • Saime teada, et:
   • oma igapäevaelu lihtsustamiseks tuleb välja valida 2-3 kõige olulisemat teemat, millega järgmise 3 kuu jooksul on vaja või millega tahad tegeleda,
   • ei tohi võtta liiga kergekäeliselt lauale uusi teemasid, mis pole sinu plaanides kirjas,
   • fookuse hoidmine, teemade prioritiseerimine on ülioluline ja üks võtmetegur, et hea tulemuseni jõuda,
   • eesmärke tasub seada endale vaid 100 päevaks! Kirjuta need üles paberile (märkmikusse), siis on kindel, et saavutad oma eesmärgi 42% suurema tõenäosusega.
 • Maikuus kohtusime kaks korda ja seda kohe päriselt. Ehk siis üle pika aja saime kokku Viraksaares välikohvikus, kus Maris Lampe rääkis teemal „Ettevõtja ja perenaise finantsmaailm" ja kes on Facebooki grupi Edukas Naine looja. Püüdsime ühiselt jõuda arusaamisele, mis on ja mida on võimalik välja lugeda ettevõtete kohta majandusaastaaruannetest. Ärimaailma ja isiklikus pere rahamudelis on palju ühist ja põhitõed on samad. Numbrid räägivad enda keeles, nendest arusaamine on oskus kogu eluks ja peab ütlema, et ka äärmiselt huvitav.
 • Hooaja viimane kohtumine andis meie lõhnamaailmale hoopis teise tähenduse. Inna Sidoruk rääkis teemal "Lõhnaturundus kui efektiivne kommunikatsioonivahend". Tutvusime teaduslikult tõestatud, toimiva ja tulemusliku müügi- ning turundustööriistaga. Saime praktilisi ideid, kuidas lõhnu erinevates valdkondades kasutada.

Uus hooaeg algab kindlasti ühise väljasõiduga, et kohtuda naabermaakonna ettevõtlike naistega.

Seniks naudime suve ja kogeme puhkuste ajal kõike ja päriselt 😊

 

Uudise koostas

Kristina Gudinas

Tootmisettevõtete koostöövõrgustiku koordinaator

SA Järvamaa Arenduskeskus

kristina@jarva.ee 

 

Järvamaa Ettevõtlike Naiste seminare korraldab Järvamaa Arenduskeskus, need toimuvad projekti Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtluse edendamiseks (PATEE) raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu toel.